Ponad 250 osób chciało zostać inno-brokerami

0 0
Ponad 250 osób chciało zostać inno-brokerami

W Lublinie ponad 250 osób miało szansę nauczyć się nowego zawodu - brokera innowacji. Pracę dostało zaledwie cztery.

Zawód inno-brokera to nowość na rynku. W styczniu tego roku Lubelski Park Naukowo-Technologiczny poszukiwał osób chętnych do podjęcia pracy w tej profesji, w ramach unijnego projektu unijnego "PI Nowy model kompleksowej obsługi potrzeb innowacyjnych przedsiębiorstw". Na ogłoszenie odpowiedziało 256 osób, z czego 60 zostało zaproszonych na test i assesment centre. Dziesięciu najlepszych szkoliło się pod okiem ekspertów przez dwa tygodnie. Ostatecznie zostały zatrudnione cztery osoby.

Czym się zajmuje broker innowacji? Osoby zatrudnione na tym stanowisku będą odpowiedzialne za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i nawiązywanie owocnej współpracy między biznesem i nauką. Ich zadaniem będzie również budowanie sieci kontaktów z przemysłem oraz nawiązywanie relacji biznesowych w obszarze całego portfolio technologicznego LPNT, a także doradztwo skierowane do naukowców i biznesmenów w zakresie możliwości rozwoju projektów o charakterze wdrożeniowym oraz komercjalizacji innowacyjnych projektów.

- Celem Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego jest rozwój efektywnych relacji pomiędzy środowiskami nauki i biznesu. W naszym przekonaniu tylko współpraca oparta o realne wartości przyczyni się do wzrostu potencjału i konkurencyjności gospodarki z województwa lubelskiego. Zatrudnienie inno-brokerów to kolejny krok, który ma przybliżyć nas do tego celu - mówi Tomasz Małecki, prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.