Ponad 1600 nowych miejsc pracy po rozszerzeniu Tarnobrzeskiej SSE

Ministerstwo Gospodarki planuje rozszerzenie o ponad 44 ha Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE). Nowe inwestycje realizowane na tych terenach przyniosą ok. 1678 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 1600 nowych miejsc pracy po rozszerzeniu Tarnobrzeskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2014 10:04


Dodatkowo w otoczeniu strefy zatrudnienie zwiększy się o kolejne 336 osoby. - Rozszerzenie kolejnej strefy to nie tylko miejsca pracy, ale także szansa na rozwój regionu- podkreślił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

W wyniku planowanego rozszerzenia powierzchnia Tarnobrzeskiej SSE zwiększy się z 1632,3147 ha do 1677,1664 ha. Nowe grunty włączane do Tarnobrzeskiej SSE położone są na terenie miast Ożarów Mazowiecki, Radom, Tarnobrzeg oraz gminy Stalowa Wola i Opatów. Są to tereny publiczne oraz prywatne, przeznaczone na konkretne projekty inwestycyjne, które mają charakter innowacyjny. Pierwszy, realizowany w Radomiu, dotyczy branży kosmetycznej. W jego ramach powstanie specjalistyczna linia produkcyjna światowej klasy, pierwsza w Polsce. Drugi projekt dotyczy branży metalowej i związany jest z zastosowaniem innowacyjnej technologii obróbki skrawaniem. Łączna kwota nakładów inwestycyjnych w powiększonej strefie wyniesie 441,78 mln zł.

Rozszerzenie obszaru specjalnej strefy ekonomicznej tworzy możliwości dla kolejnych inwestycji na tym obszarze. Ponadto umożliwia rozwój innowacyjnych projektów. Nowe inwestycje wpływają pozytywnie na wzrost zatrudnienia w strefie i jej bezpośrednim otoczeniu. Zwiększa się bowiem zapotrzebowanie na usługi, np. budowlane, edukacyjne. Ponadto z nowej infrastruktury korzysta lokalna społeczność, a miejscowe firmy zyskują potencjalnych usługobiorców.

Zmiana granicy strefy zyskała aprobatę zarządu województwa podkarpackiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. 21 stycznia 2014 r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia dotyczący rozszerzenia tej strefy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.