Ponad 100 tys. zł za odejście z pracy. Taki plan ma PKP Cargo

Do 36-krotności miesięcznej pensji (często ponad 100 tys. zł) chce zaproponować PKP Cargo swoim pracownikom w ramach program dobrowolnych odejść - poinformowała spółka. Program miałby ruszyć już w grudniu br., jeśli rada nadzorcza go zaakceptuje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 100 tys. zł za odejście z pracy. Taki plan ma PKP Cargo

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 lis 2014 18:03


Jak zaznaczono w komunikacie w przypadku pozytywnej decyzji rady nadzorczej spółki, program mógłby się rozpocząć jeszcze w grudniu tego roku, wtedy także zostanie przedstawiony szczegółowy harmonogram i warunki programu.

- Program dobrowolnych odejść rozpatrujemy w kategoriach dobrej inwestycji, korzystnej dla obu stron. Spółce umożliwia optymalizację struktury zatrudnienia, a pracownikom, którzy zdecydują się przystąpić do programu, godziwie rekompensuje rozstanie z firmą. Mam nadzieję, że rada nadzorcza na swoim najbliższym posiedzeniu podzieli pogląd zarządu w tej sprawie - powiedział Adam Purwin, prezes PKP Cargo.

Zaznaczył, że spółka działa "w niezwykle wymagających warunkach na bardzo konkurencyjnym rynku, na którym kluczem do sukcesu jest wydajność i elastyczność".

Czytaj też: Prezes PKP Cargo przyjął delegację związkowców. Nie obyło się bez słów krytyki

- Dlatego naszym priorytetem jest systematyczne podnoszenie efektywności i optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów. Dobra kondycja finansowa spółki pozwala sięgać po rozwiązania atrakcyjne dla naszych pracowników - zaznaczył Purwin.

Program dobrowolnych odejść pozytywnie ocenił przedstawiciel pracowników w zarządzie PKP Cargo Dariusz Browarek.

- Cieszę się, że sytuacja spółki umożliwia przeprowadzenie procesu optymalizacji zatrudnienia na zasadzie dobrowolności i z korzyścią dla pracowników. W ten sposób po raz kolejny udowadniamy, że troska o pracowników nie jest pustym frazesem, ale bardzo poważnie traktowanym przez zarząd realnym wyznacznikiem naszej działalności - powiedział Browarek.

PKP Cargo podkreśliło, że program dobrowolnych odejść nie zmienia żadnego z warunków paktu gwarancji pracowniczych. Jak zaznaczono, jest to kolejny element przemyślanej strategii elastycznego podejścia do kwestii zatrudnienia.

Czytaj też: Fala protestów w polskich firmach. Strajki w PKN Orlen, IKS Solino, PKP Cargo, Poczcie Polskiej

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.