Polska wschodnia "jest wyjałowiona" z ludzi. Brakuje osób na lepsze stanowiska

Wyzwanie na najbliższe lata dla miast Polski Wschodniej? Co zrobić, aby młodzi, którzy wyjechali na studia, chcieli wrócić i pracować na wschodzie kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska wschodnia "jest wyjałowiona" z ludzi. Brakuje osób na lepsze stanowiska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 wrz 2015 14:55


- Mamy wyjałowienie intelektualne. Młodzież po dobrych studiach nie ma do czego wracać, ponieważ mamy tylko łatwe miejsca pracy na liniach produkcyjnych. Zatrudniamy pół tysiąca Ukraińców - powiedział podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Podkreślił, że w Suwałkach brakuje nawet średniego personelu technicznego. Przyczyną jest to, że bardzo dużo utalentowanych osób szuka szczęścia poza miastem. - Mówię to jako gospodarz 70 tys. miasta. W mniejszych miastach jest jeszcze gorzej - dodał. - Dla nas to dziś najważniejsze wyzwanie, co zrobić, aby absolwent np. Szkoły Głównej Handlowej tutaj wrócił, bo na razie nie chce tu pracować na linii produkcyjnej za 1850 zł brutto - bo tyle wyniesie płaca minimalna od nowego roku - podkreślił.

*Artykuł powstał podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku podczas panelu dyskusyjnego "Mniejsze miasta - przestrzeń, człowiek, gospodarka".

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.