Polscy menedżerowie docenieni. Firmy międzynarodowe chętnie ich zatrudniają

Międzynarodowe firmy coraz częściej zatrudniają polskich specjalistów i menedżerów. Biorą pod uwagę nie tylko niższe koszty pracy, ale także ich kompetencje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polscy menedżerowie docenieni. Firmy międzynarodowe chętnie ich zatrudniają

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

7 lis 2014 9:33


Jak wynika z badania „Nowe pokolenie ekspatów" coraz częściej międzynarodowe firmy obsadzają stanowiska menedżerskie osobami z naszego regionu Europy, w tym Polski.

Czytaj też: Są z Polski i w globalnych koncernach pną się wysoko. Jaka jest ich recepta na sukces?

W dwóch z trzech zagranicznych spółek pracują menedżerowie i specjaliści z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Są zatrudnieni w oddziałach poza regionem, ale jeszcze częściej pracownicy są wysyłani do pracy na jednym z rynków naszej części kontynentu - podaje „Rzeczpospolita”.

Głównym powodem zatrudniania menedżerów z Europy Środkowo-Wschodniej są niższe koszty pracy. Oprócz tego pracodawcy cenią sobie dobre wykształcenie, znajomość języków obcych oraz otwartość, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu.

Czytaj też: Bestry: To nie są czasy, w których wszyscy mogą być menedżerami

Z kolei z badań firmy Target i Henley Business School z Londynu wynika, że Polacy wyróżniają się na tle menedżerów z innych krajów przedsiębiorczością, elastycznością i dynamiką - informuje „Rz”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.