Polscy informatycy będą pracować dla zagranicznego giganta

WPP - globalny holding komunikacji marketingowej kupił pakiet polsko-angielskiej spółki Cognifide. 200 zatrudnionych w niej osoób dołączy teraz do 175-tysięcznej rzeszy pracowników WPP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polscy informatycy będą pracować dla zagranicznego giganta

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

31 mar 2014 9:06


Firma Cognifide zatrudnia deweloperów w Poznaniu, ma biura w Londynie i, od niedawna, w Kopenhadze - czytamy w "Pulsie Biznesu". Na swoim koncie ma stworzenie portali i stron www m.in. dla takich firm jak: Shell, Skype czy The Royal Bank of Scotland. Transkcja da firmie dostęp do większej liczby globalnych klientów.

- Do końca roku urośniemy w Polsce do 220 osób. Dlatego zamierzamy otworzyć w Poznaniu drugie biuro. Szukamy też lokalizacji poza Poznaniem, mamy już listę miast i powinniśmy ruszyć w nowym miejscu na początku przyszłego roku - mówi na łamach "PB" Marcin Stańczyk.

Przez ostatnie dwa lata zatrudnienie w poznańskim biurze zwiększyło się trzykrotnie. Firma współpracuje z poznańskimi uczelniami wyższymi, organizuje staże, praktyki, warsztaty i wykłady dla studentów. WPP, z 11 mld GBP przychodów i 3 tys. biur w 110 krajach, jest notowane w Londynie i Nowym Jorku - czytamy w "PB".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.