Połowa kandydatów kłamie w CV przy określaniu kompetencji językowych

0 0
Połowa kandydatów kłamie w CV przy określaniu kompetencji językowych
Nieprawdziwe informacje w CV dotyczą częśto umiejętności dodatkowych, np. obsługi oprogramowania, posiadania prawa jazdy, dat zatrudnienia w poprzednich firmach. (Fot. fotolia)

Choć Polacy słabo wypadają na tle Europy pod względem znajomości języków obcych, to jednak nie przeszkadza im to, by zawyżyć swoje kompetencje językowe w CV. Zapominają tylko, że rekruterzy bardzo łatwo wykryją kłamstwo.

W kwestii znajomości jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym Polacy są w środku europejskiej stawki, a pod względem znajomości trzech lub więcej języków jesteśmy w "europejskim ogonie" – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Oto 10 menedżerów, którzy skłamali w CV i zrobili karierę

Z danych serwisu GazetaPraca.pl wynika, że 50 proc. pracowników zawyżających swoje umiejętności w CV przesadza właśnie przy określaniu kompetencji językowych. Robią to, by przejść do kolejnych etapów rekrutacji. Jest to jednak umiejętność, którą najłatwiej zweryfikować.

To nie jedyny obszar, w którym kandydaci kłamią. Nieprawdziwe informacje dotyczą innych umiejętności dodatkowych, np. obsługi oprogramowania, posiadania prawa jazdy, dat zatrudnienia w poprzednich firmach, zakresu wykonywanych obowiązków, a także wcześniej zajmowanych stanowisk i uzyskanego wykształcenia. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.