Polkowice: firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje zakład. Będzie sto nowych miejsc pracy

0 0
Polkowice: firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje zakład. Będzie sto nowych miejsc pracy

Co najmniej 95 mln zł przeznaczy na rozbudowę swojego zakładu w Polkowicach (Dolnoślą-skie) spółka Sanden Manufacturing Poland, produkująca kompresory do klimatyzacji dla branży motoryzacyjnej. Firma chce zatrudnić co najmniej stu nowych pracowników.

Jak powiedział PAP w środę dyrektor departamentu rozwoju Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Wiesław Sowiński, firma zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu, ponieważ przygotowuje się do przejęcia produkcji od swoich siostrzanych zagranicznych za-kładów. "Oznacza to m.in. zakup nowych, specjalistycznych urządzeń, które pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnej" - dodał.

Sanden Manufacturing Poland działa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2004 r. Dotychczas firma zainwestowała na Dolnym Śląsku ponad 410 mln zł i zatrudnia obecnie ponad 500 osób.

"Polski zakład jest bardzo dobrze oceniany przez władze koncernu i jest jednym z najlepiej rozwijających się oddziałów Sanden Corporation na świecie. My także bardzo pozytywnie oceniamy działania firmy, która w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników zacieśnia współpracę ze szkołami w regionie" - zaznaczył Sowiński.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 r. i obejmuje swoimi gra-nicami teren o powierzchni ponad 1000 ha w trzynastu podstrefach.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.