Polaris zainwestuje w Opolu i zatrudni 350 osób

Firma Polaris Poland, będąca spółką Polaris Industries Inc. wybuduje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu fabrykę pojazdów terenowych. Zatrudni w niej przynajmniej 350 wykwalifikowanych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polaris zainwestuje w Opolu i zatrudni 350 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: GK

14 maj 2013 15:16


Nowa fabryka będzie pierwszą lokalizacją spółki w Europie produkującą pojazdy terenowe. Spółka Polaris Industries Inc. w trakcie dzisiejszego spotkania z przedstawicielami miasta przedstawiła więcej informacji na temat swojego zakładu produkcyjnego w Opolu.

W chwili obecnej, po ostatecznym zatwierdzeniu lokalizacji i udzieleniu zezwolenia na działalność, przewiduje się, że kamień węgielny pod fabrykę zostanie położony w trzecim kwartale bieżącego roku.

- U podstaw długofalowej strategii wzrostu Polaris leży globalny rozwój. Budowa zakładów produkcyjnych obsługujących lokalne rynki w różnych częściach świata to integralny element naszego dążenia do osiągnięcia pozycji globalnego lidera rynkowego - powiedział prezes spółki Scott Wine.

- Nasza nowa fabryka w Polsce będzie pełnić taką rolę zapewniając potrzebną nam zdolność produkcyjną w obszarze pojazdów terenowych i dostarczając lokalnie wyprodukowane produkty na rynki europejskie - dodał.

Fabryka zostanie wybudowana od podstaw w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Opolu, na terenie dostosowanym do indywidualnych potrzeb spółki, w miejscu dedykowanym wspieraniu gospodarczego rozwoju regionu.

Przewiduje się, że nowy zakład rozpocznie produkcję pojazdów terenowych jesienią 2014 i da zatrudnienie przynajmniej 350 wykwalifikowanym pracownikom.

W przeszłości spółka Polaris inwestowała już w budowę nowych zakładów umożliwiających opracowywanie i wytwarzanie produktów na rynkach charakteryzujących się rosnącym popytem. W 2010 r. spółka otworzyła fabrykę w meksykańskim mieście Monterrey w odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie na produkty Polaris na południu Stanów Zjednoczonych i w Ameryce Łacińskiej.

Do korzyści finansowych i logistycznych płynących z tego rodzaju inwestycji zaliczyć można skrócenie czasu realizacji, możliwość dostosowania produktów do potrzeb lokalnych oraz maksymalizację sprawności operacyjnej. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Polaris to uznany lider w branży sportów motorowych, którego roczna sprzedaż w 2012 r. wyniosła 3,2 mld USD. Firma należy do światowych liderów sprzedaży skuterów śnieżnych i pojazdów terenowych, a dzięki swoim markom Victory i Indian cieszy się silną pozycją na rynku monocykli typu cruiser oraz motocykli turystycznych.

Spółka Polaris Industries Inc. jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „PII" oraz znajduje się na indeksie S&P Mid-Cap 400.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.