Polak planował przyjąć do pracy 200 Hindusów, ale spotkał się z falą hejtów

Przedsiębiorca z Torunia chciał przyjąć 200 Hindusów do swojego zakładu. Wywołało to spore oburzenie wśród internautów. Ostatecznie zatrudnił Polaków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polak planował przyjąć do pracy 200 Hindusów, ale spotkał się z falą hejtów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 wrz 2015 10:02


Krzysztof Wiśniewski, właściciel firmy Del Vis spod Torunia kilka miesięcy temu planował przyjąć do pracy 200 Hindusów. Umieścił ogłoszenie w urzędzie pracy. Poszukiwał osób do pracy przy produkcji gazu z wykształceniem zawodowym i dobrą znajomością języka angielskiego - podaje portal NaTemat.pl.

Jako, że Polacy po zawodówce rzadko posługują się dobrze językiem obcym, nie pozostało mu nic innego jak ściągnąć pracowników z zagranicy. Dlaczego Wiśniewski chciał zatrudnić akurat obywateli Indii? Jego zdaniem Hindusi to dobrzy i tani pracownicy. Nie narzekają na wynagrodzenie, a ubezpieczenie opłacają z własnej kieszeni.

Hejting w sieci

Pomysł wywołał lawinę negatywnych komentarzy w sieci. "Z tego co widać facet w bezczelny sposób chce obejść przepisy. Ma możliwość zatrudnienia z poza UE tylko jak brakuje siły roboczej o takich kwalifikacjach jak potrzebuje na rynku lokalnym. Ewidentnie widać, że jest to ordynarna próba oszustwa” - pisze jeden z forumowiczów na lokalnym portalu.

Wysokie bezrobocie

Internauci zarzucali mu, że chce zatrudniać obcokrajowców, a w powiecie bezrobocie wynosi 20 proc. Co na to Krzysztof Wiśniewski?

– Tak, jest 20 proc. bezrobocie, ale jako tako pracowników rzeczywiście brakuje. Potrzebuję mechaników do obsługi maszyn, z językiem angielskim, choćby w małym stopniu znajomości. Znalazłem takich, ale z wielkim trudem. Bo ludzie jakoś nie garnęli się do pracy – komentuje dla portalu NaTemat.pl Wiśniewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2015-09-03 16:16:53

Brawo dla tego Pana. Allah się nad nim zmiłował. Nawet nie wiem co by sobie ściągnął na głowę .