Polacy nie ufają ofertom - wolą szukać pracy "po znajomości"

Choć "praca po znajomości" nie budzi pozytywnych skojarzeń, to w ten sposób zajęcia zamierza szukać aż 73 proc. Polaków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy nie ufają ofertom - wolą szukać pracy "po znajomości"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Gazeta Wyborcza

19 wrz 2014 7:52


Jak wynika z najnowszego badania Millward Brown na zlecenie Work Service, dopiero drugim wyborem jest przeglądanie ogłoszeń w internecie i prasie - 62 proc. respondentów wskazało na tę metodę - pisze "Gazeta Wyborcza".

Na trzecim miejscu znalazła się zaś samodzielna wysyłka aplikacji bezpośrednio do firm.

 Czytaj też: Urzędy pracy po nowemu: pracę znajdziesz łatwo i szybko

Okazuje się też, że Polacy nie wierzą w skuteczność pośredniaków - zarówno urzędów pracy, jak i firm prywatnych. Z tych pierwszych chce skorzystać tylko 25 proc. poszukujących zajęcia, z tych drugich - 24 proc.

Czytaj też: To nie kasa głównie decyduje o odejściu z firmy. Dlaczego i jak szukają pracy Polacy?

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

grzegorz 2014-09-22 17:19:24

zatrudnijcie kogoś do korekty PLEASE oczy bolom od takih błenduw ;) ofetą ? liczba mnoga to OFERTOM polacy-nie-ufaja-oferta

Miro 2014-09-21 16:22:41

Ja osobiście, uważam że nie ma pracy w Polsce! Proponuje szukać za granicą, ale legalnej! Pozdrawiam

Joanna 2014-09-19 22:04:03

Nic dziwnego, bo portale internetowe, w których ukazują się tzw. oferty pracy, to jest - mówiąc wprost i kolokwialnie - "pic na wodę fotomontaż"!!! Od stycznia znajomy szuka pracy różnymi metodami: UP, portale, GW, 3 Fundacje i... nic! Ktoś mi kiedyś wyjaśnił, że miejsca pracy muszą się ogłaszać, więc to robią, a w kolejce mają dawno zaklepanych swoich znajomych. Czy kompetentnych, to zupełnie "insza inszość", jak mawiała Tadrachowa W Moralności Pani Dulskiej, a co udowadnia sposób załatwiania petentów w urzędach. Urzędy Pracy powinny szukać pracy, a nie odsyłać ludzi, wymagać mnóstwa zaświadczeń, wydłużać wszelkie procesy rekrutacji. Każdy kto się z nim zetknął wie jak to jest. Sen chorego z urojenia to mało.