Polacy mogą przebierać w ofertach pracy

Polacy mogą przebierać w ofertach pracy. Prawie jedna czwarta szukających zatrudnienia w ciągu ubiegłego roku otrzymała bezpośrednią ofertę pracy - wynika z badania zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Work Service.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy mogą przebierać w ofertach pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AS

19 mar 2016 9:57


W tej grupie 1/3 zdecydowała się taką propozycję przyjąć.

Jak piszą autorzy raportu, te Polacy mogą przebierać w ofertach pracy. Prawie jedna czwarta szukających zatrudnienia w ciągu ubiegłego roku otrzymała bezpośrednią ofertę pracy - wynika z badania zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Work Service.

Potwierdza to również zmiana kanału poszukiwania zatrudnienia – teraz pracownicy nie polegają tylko na znajomościach, ale na potęgę korzystają z Internetu.

"Deklaracje pracowników wskazują wyraźnie, że nastał dla nich czas dużego dostępu do pracy. Z jednej strony, do co piątego zatrudnionego, pracodawcy zgłaszają się sami z konkurencyjną propozycją. Z drugiej strony, na dedykowanych stronach z ofertami pracy lub na firmowych zakładkach „Kariera” pojawia się na tyle dużo propozycji, że wykorzystywanie znajomości nie jest konieczne. Tylko co drugi pracownik deklaruje, że zamierza skorzystać z pomocy znajomej osoby. Większość będzie przeglądała odpowiednie strony internetowe. Ta zmiana jakościowa w sposobach poszukiwania pracy pokazuje wyraźnie, że nastał czas, w którym pracownicy mogą przebierać w ofertach" - komentują badanie autorzy.

Z badania wynika, że niemal 40 proc. deklaruje, że miesiąc to maksymalny czas na znalezienie nowego zatrudnienia. To oznacza, że najbardziej niezadowoleni mogą porzucać pracę nawet z dnia na dzień.

Badanie pokazuje, że co piąty pracownik rozważa zmianę miejsca zatrudnienia w ciągu najbliższych dwóch lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.