Polacy mają wysokie kwalifikacje, ale słabo znają języki

Polscy specjaliści to ludzie o wysokich kwalifikacjach i otwarci na dalszy rozwój, poszerzanie kompetencji – twierdzi Małgorzata Milczarek, dyrektor ds. personalnych Carlsberg Polska. Nadal jednak mają pewne braki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy mają wysokie kwalifikacje, ale słabo znają języki

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

24 kwi 2015 15:11


- Polscy specjaliści to ludzie o wysokich kwalifikacjach i otwarci na dalszy rozwój, poszerzanie kompetencji. Nadal przeszkodą jest słaba znajomość języka angielskiego. Mimo tego, że sytuacja się poprawia wielu kandydatów wciąż nie posługuje się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację – mówi Milczarek.

Czytaj też: Jaka praca dla znających angielski i inne języki?

Zauważa również, że takiej firmie jak Carlsberg, aby rozwijać się konieczne trzeba korzystać z międzynarodowych wymian i projektów, szkoleń. Tymczasem polscy specjaliści to również osoby mało mobilne zawodowo.

- Pracy poszukują lokalnie, niechętnie przeprowadzają się. Często bardziej odpowiada im niższe stanowisko, niż takie, które wiązałoby się ze zmianą miejsca zamieszkania. Większą otwartość na tego typu rozwiązanie wykazują dopiero po dojściu na szczebel kierowniczy – mówi Małgorzata Milczarek.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.