Podkarpackie: Nowy inwestor w mieleckiej strefie ekonomicznej. Będzie 20 miejsc pracy

0 0
Podkarpackie: Nowy inwestor w mieleckiej strefie ekonomicznej. Będzie 20 miejsc pracy

16 mln zł zainwestuje spółka ML System na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie). Firma zbuduje w podstrefie w Trzebownisku halę produkcyjną, w której wytwarzać będzie ogniwa i moduły fotowoltaiczne.

Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE, spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zgodnie z uzyskanym pozwoleniem, spółka kupi działkę i zbuduje na niej halę produkcyjną wraz z zapleczem laboratoryjnym i administracyjno-biurowym.

Halę wyposaży w maszyny i urządzenia do produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych opartych o własne innowacyjne rozwiązania.

Zakończenie inwestycji planowane jest w 2014 roku. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 20 osób.

ML System projektuje i wykonuje m.in. zintegrowane systemy oparte na technologii ogniw fotowoltaicznych służących pozyskiwaniu prądu elektrycznego z nasłonecznienia.

W 2013 roku ARP udzieliła już dwunastu zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które je otrzymały zadeklarowały inwestycje w wysokości 179 mln zł i utworzenie ok. 270 miejsc pracy.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 20 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.