Podkarpackie da pieniądze na żłobki. Mają one pomóc rodzicom wrócić na rynek pracy

0 0
Podkarpackie da pieniądze na żłobki. Mają one pomóc rodzicom wrócić na rynek pracy
Wnioski o dofinansowanie projektów będzie można składać od 8 sierpnia do 31 sierpnia br. (fot.pixabay.com)

• Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie przeznaczył niemal 28 mln zł na rozwój opieki żłobkowej w regionie.
• Nowe żłobki, które powstaną dzięki tym pieniądzom pozwolić mają na szybszy powrót na rynek pracy rodzicom i opiekunom.

Pieniądze w ramach ogłoszonego konkursu pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020.

Jak poinformował dyrektor rzeszowskiego WUP Tomasz Czop, obecnie ogłoszony konkurs jest "pójściem o krok dalej" w stosunku do działań, jakie realizował urząd w poprzedniej perspektywie unijnej. "W ramach programu Kapitał Ludzki skorzystało z różnych form opieki przedszkolnej aż 18 tysięcy dzieci z terenów wiejskich w województwie" - przypomniał.

Czop podkreślił, że zapewnienie kompleksowej opieki przedszkolnej i żłobkowej, umożliwia rodzicom dzieci szybszy powrót do pracy. "Długi rozbrat z zatrudnieniem powoduje problemy z ponownym odnalezieniem się w zmiennych realiach regionalnego rynku pracy. Młodzi rodzice, którzy mają zapewniona opiekę nad swoimi dziećmi, będą mogli bez obaw myśleć o kontynuowaniu zatrudnienia" - zaznaczył.

Na dofinansowanie liczyć mogą projekty, które zakładają utworzenie m.in. nowych żłobków, w tym żłobków przyzakładowych oraz klubów dziecięcych. Realizowane mogą być również projekty dzięki którym zwiększy się ilość miejsc w istniejących już placówkach.

Czytaj też: Dofinansowanie żłobków i przedszkoli: Pracodawca nie zapłaci podatku

Wnioski o dofinansowanie projektów będzie można składać od 8 sierpnia do 31 sierpnia br. Spotkanie informacyjne dla przyszłych beneficjentów odbędzie się 22 lipca w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

W 2015 roku WUP w Rzeszowie ogłosił 9 naborów wniosków z RPO na kwotę 500 mln zł. Zgodnie z harmonogramem w tym roku zostanie ogłoszonych w sumie 21 naborów o wartości dofinansowania z UE wynoszącego również 500 mln zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.