Podkarpackie da pieniądze na żłobki. Mają one pomóc rodzicom wrócić na rynek pracy

• Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie przeznaczył niemal 28 mln zł na rozwój opieki żłobkowej w regionie.
• Nowe żłobki, które powstaną dzięki tym pieniądzom pozwolić mają na szybszy powrót na rynek pracy rodzicom i opiekunom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podkarpackie da pieniądze na żłobki. Mają one pomóc rodzicom wrócić na rynek pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 lip 2016 13:20


Pieniądze w ramach ogłoszonego konkursu pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020.

Jak poinformował dyrektor rzeszowskiego WUP Tomasz Czop, obecnie ogłoszony konkurs jest "pójściem o krok dalej" w stosunku do działań, jakie realizował urząd w poprzedniej perspektywie unijnej. "W ramach programu Kapitał Ludzki skorzystało z różnych form opieki przedszkolnej aż 18 tysięcy dzieci z terenów wiejskich w województwie" - przypomniał.

Czop podkreślił, że zapewnienie kompleksowej opieki przedszkolnej i żłobkowej, umożliwia rodzicom dzieci szybszy powrót do pracy. "Długi rozbrat z zatrudnieniem powoduje problemy z ponownym odnalezieniem się w zmiennych realiach regionalnego rynku pracy. Młodzi rodzice, którzy mają zapewniona opiekę nad swoimi dziećmi, będą mogli bez obaw myśleć o kontynuowaniu zatrudnienia" - zaznaczył.

Na dofinansowanie liczyć mogą projekty, które zakładają utworzenie m.in. nowych żłobków, w tym żłobków przyzakładowych oraz klubów dziecięcych. Realizowane mogą być również projekty dzięki którym zwiększy się ilość miejsc w istniejących już placówkach.

Czytaj też: Dofinansowanie żłobków i przedszkoli: Pracodawca nie zapłaci podatku

Wnioski o dofinansowanie projektów będzie można składać od 8 sierpnia do 31 sierpnia br. Spotkanie informacyjne dla przyszłych beneficjentów odbędzie się 22 lipca w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

W 2015 roku WUP w Rzeszowie ogłosił 9 naborów wniosków z RPO na kwotę 500 mln zł. Zgodnie z harmonogramem w tym roku zostanie ogłoszonych w sumie 21 naborów o wartości dofinansowania z UE wynoszącego również 500 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.