Podkarpackie: 7,5 mln z UE na walkę z bezrobociem

0 0
Podkarpackie: 7,5 mln z UE na walkę z bezrobociem

Organizacja staży zawodowych i pośrednictwo pracy - m.in. na takie działania można uzyskać dofinansowanie w ramach konkursu, który ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Do rozdysponowania jest 7,5 mln zł z unijnego programu Kapitał Ludzki.

Jak poinformowała PAP Monika Zając z WUP w Rzeszowie, o dofinansowanie projektu mogą ubiegać się m.in.: instytucje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz firmy.

„Pieniądze mogą być przeznaczone na kursy i szkolenia umożliwiające nabycie lub zmianę kwalifikacji zawodowych. Dofinansowanie mogą uzyskać także projekty dotyczące poradnictwa zawodowego" - dodała.

Projekty muszą dotyczyć osób w wieku od 15 do 30 lata; bezrobotnych lub zatrudnionych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

„Jeśli chodzi o osoby zatrudnione, to do wsparcia kwalifikują się jedynie te, które mają odpowiednio niskie dochody. Dodatkowo osoby takie nie mogą stanowić więcej niż 25 proc. uczestników danego projektu" - zaznaczyła Zając.

Projekty w ramach konkursu można składać do 10 czerwca br.

Szczegółowe informacje dotyczące dokumentacji konkursowej oraz zasad przygotowania i realizacji projektów będzie można uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 21 maja br. w siedzibie WUP w Rzeszowie.

Podkarpacie w ramach POKL otrzymało 2,2 mld zł. Do tej pory rozdysponowano 1,8 mld zł. W projektach finansowanych z tego programu uczestniczyło prawie 220 tys. osób. Niemal 11 tys. osób otrzymało dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Z pieniędzy z tego programu powstało m.in. siedem klubów integracji społecznej i dziewięć klubów środowiskowych dla młodzieży.

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.