Podkarpacka policja poszukuje pracowników. Rekrutacja w listopadzie i grudniu

Do końca 2017 roku szansę na pracę w podkarpackim garnizonie policji dostanie 135 osób. Najbliższe nabory rozpoczną się w listopadzie i grudniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podkarpacka policja poszukuje pracowników. Rekrutacja w listopadzie i grudniu

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

www.pulshr.pl

11 paź 2017 23:13


- Marzy Ci się ciekawa praca, chcesz w życiu robić coś pożytecznego i poczuć wyjątkowość swojej profesji, podejmij wyzwanie - zostań policjantem! Gwarantujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju, dajemy szanse na to, by zamienić pasję w zawód - tak informację o zbliżających się naborach zaczynają policjanci z Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie. 

Obecnie w podkarpackim garnizonie pracuje blisko 4,5 tysiąca policjantów. Tylko w  tym roku pracę znalazło tam 51 nowych nowych funkcjonariuszy. Teraz szansę na mundur może dostać 135 osób. Tylu policjantów planuje zatrudnić komenda do końca 2017 roku. Nabory odbędą się w listopadzie oraz w grudniu. 

- Zachęcamy każdego, kto chciałby pomagać innym, robić coś wyjątkowego, a zarazem poczuć prestiż swojego zawodu, do wzięcia udziału w rekrutacji. Dokumenty od kandydatów przyjmujemy w trybie ciągłym, w każdy poniedziałek i wtorek. Można je składać w Sekcji Doboru KWP, która ma swoją siedzibę w Zaczerniu nr 187 - informują mundurowi.  

fot. podkarpacka.policja.gov.pl/Paweł Stryjecki fot. podkarpacka.policja.gov.pl/Paweł Stryjecki

Osoba, która chce pracować w policji, musi spełniać następujące warunki:

- musi mieć polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię,

- co najmniej średnie wykształcenie,

- korzystać z pełni praw publicznych,

- nie może być skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Dodatkowo, osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Jak przebiega rekrutacja? Kandydaci przechodzą testy wiedzy, sprawności fizycznej i test psychologiczny. Mają też rozmowę kwalifikacyjną. Na każdym z tych etapów zdobywają punkty. Dodatkowe można uzyskać m.in. za wyższe wykształcenie, tytuł ratownika medycznego, uprawnienia instruktora strzelectwa, sportów walki czy nurkowania.

Po przejściu rekrutacji, kandydat przyjęty do służby zostanie skierowany do jednej ze szkół policyjnych na sześciomiesięczne szkolenie zawodowe, następnie na dwumiesięczną służbę adaptacyjną, po czym trafi do jednostki na terenie Podkarpacia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.