Podkarpacie: Praca w branży farmaceutycznej

Olimp Laboratories, producent suplementów diety i odżywek oddał w poddębickiej Pustyni (Podkarpackie) ośrodek badawczo-rozwojowy oraz centrum logistyczne. W ramach obu inwestycji prowadzone są rekrutacje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podkarpacie: Praca w branży farmaceutycznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

14 paź 2015 10:32


Jak poinformowała kierownik działu marketingu w firmie Małgorzata Żyrkowska, obie inwestycje zbiegły się w czasie z obchodami 25-lecia istnienia spółki.

Podkreśliła, że oddany do użytku Ośrodek Badawczo-Rozwojowy ma pomóc firmie zrewolucjonizować podejście do projektowania suplementów diety i leków, które mogą okazać się niezbędne w profilaktyce najgroźniejszych schorzeń cywilizacyjnych.

- Chcemy poprawić przyswajanie preparatów i selektywnego podawania wybranych mikroskładników w celu wywołania precyzyjnych odpowiedzi metabolicznych i fizjologicznych. W ośrodku rozwijane będą również nowe rozwiązania w zakresie podawania suplementów diety i leków, ukierunkowane na maksymalną skuteczność preparatów oraz wygodę ich użycia - dodała Żyrkowska.

Ośrodek ma powierzchnię ponad 7,2 tys. m kw. W jego skład wchodzą laboratoria i pracownie wyposażone w nowoczesną aparaturę badawczą i techniczną. Placówka ma współpracować z innymi jednostkami naukowo-badawczymi, czego efektem ma być opracowanie m.in. nowych produktów.

Całkowity koszt budowy ośrodka to ponad 102 mln zł. Część tej kwoty została pozyskana z funduszy unijnych.

Centrum logistyczne

Drugą oddaną inwestycją firmy jest inteligentne centrum logistyczne. Jak zaznaczyła Żyrkowska jego powstanie związane jest m.in. z szybko zwiększającym się zapotrzebowaniem na nowoczesną powierzchnię magazynową.

- Przy powstawaniu centrum wykorzystaliśmy nowatorską koncepcję sposobów magazynowania i logistyki opartą na własnych wynalazkach i zgłoszeniach patentowych. Wdrożono rozwiązania niestosowane dotychczas w szeroko rozumianej branży farmaceutycznej - dodała.

W skład centrum wchodzi automatyczny magazyn wysokiego składowania mierzący 32 m, mieszczący 12 tys. palet. Drugim elementem centrum jest magazyn Mini-Load, gdzie palety zastąpiono 11 tys. pojemników Eurobox zapełnionych opakowaniami zbiorczymi i jednostkowymi, które wydawane będą przez 4 układnice.

Nowe rekrutacje

Koszt budowy Inteligentnego Centrum Logistycznego to 87 mln zł. Część tej kwoty także została pozyskana z budżetu UE.

Żyrkowska dodała, że w związku z zakończeniem obu inwestycji firma prowadzi rekrutację nowych pracowników. Głównie do działów badań i rozwoju, rejestracji i oznakowania produktów, automatyków, informatyków elektromechaników, specjalistów ds. marketingu i przedstawicieli medycznych.

Olimp Laboratories została założona w 1990 roku. Prowadzi działalność w ramach grupy kapitałowej, w skład której wchodzą Nutrifarm oraz Olimp Laboratories w Niemczech. Obecnie grupa zatrudnia ponad 440 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.