Pod Koninem powstało centrum logistyczne. Teraz potrzeba ludzi

Goodman wybudował w Krągoli pod Koninem centrum logistyczne o powierzchni 39700 mkw. dla nowo powstającej sieci handlowej spółki Market-Detal. Szykują się nowe miejsca pracy
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pod Koninem powstało centrum logistyczne. Teraz potrzeba ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

17 lis 2014 12:44


Spółka Market-Detal będzie wykorzystywała nowe centrum do dystrybucji towarów do sieci 170 sklepów w całej Polsce. Nowoczesny i zaawansowany technicznie obiekt, zaprojektowany pod kątem złożonych potrzeb tej sieci, został wybudowany w zaledwie siedem miesięcy.

Czytaj też: Oto pięć największych problemów polskiego rynku pracy

Market-Detal zamierza w nowym magazynie zatrudnić na różnych stanowiskach 400 osób.

Centrum logistyczne wybudowane przez Goodman dla Market-Detal obejmuje 38100 mkw. powierzchni magazynowej oraz 1600 mkw. powierzchni biurowej. Wyzwaniem przy budowie obiektu było przystosowanie budynku do przechowywania żywności na wielką skalę. 

Nowe centrum logistyczne market-Detal powstaje w miejscowości Krągola, 11 km od centrum Konina. Dzięki położeniu bezpośrednio przy autostradzie A2, lokalizacja ta zapewnia doskonałe połączenie z siecią dróg krajowych i kluczowymi rynkami zbytu w Polsce.

Czytaj też: Polacy nie mają problemu ze zmianą miejsca pracy. Na przeszkodzie staje jedynie rodzina

- Jestem pewien, że tak duża inwestycja w naszej Gminie przyniesie wiele korzyści wszystkim stronom zaangażowanym w jej realizację. Doskonała lokalizacja oraz kapitał ludzki to czynniki umożliwiające ściągnięcie do nas takich firm jak Market-Detal i Goodman. Skala inwestycji niewątpliwie przyczyni się także do rozwoju gospodarczego naszej gminy oraz zapewni setki nowych miejsc pracy - mówi Ryszard Nawrocki, wójt gminy Stare Miasto, w której leży Krągola.

Całość czytaj tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.