PO obiecuje 20 tys. miejsc pracy. Tylko na Lubelszczyźnie

Utworzenie 20 tys. nowych miejsc pracy i inwestycje o wartości 50 mld zł zapowiada w swoim programie wyborczym Platforma Obywatelska na Lubelszczyźnie. Chce zatrzymać młodych ludzi, którzy wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PO obiecuje 20 tys. miejsc pracy. Tylko na Lubelszczyźnie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 lis 2014 14:48


Przewodniczący regionu lubelskiego PO, minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński podkreślił, że działania dla powstrzymania przed wyjazdem dobrze wykształconych młodych ludzi powinny być „absolutnym imperatywem” dla nowego zarządu województwa.

Czytaj też: Branża hospitality stworzy w Wielkiej Brytanii 300 tys. miejsc pracy. Polacy znów wyjadą?

Chodzi o stworzenie takich warunków, żeby ci ludzie, jeśli będą chcieli wybrać Londyn, Warszawę czy Kraków, to żeby to był ich wolny wybór, a nie przymus” – powiedział Karpiński w czwartek konferencji prasowej w Lublinie.

Szef regionalnego sztabu wyborczego PO, wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, powiedział, że w propozycjach programowych tej partii jest stworzenie w regionie 20 tys. nowych miejsc pracy, spowodowanie inwestycji o wartości 50 mld zł, budowa szybkiej drogi i modernizacja linii kolejowej z Lublina do Warszawy.

Zapowiedział budowę nowych przedszkoli i żłobków, aby było w nich miejsce dla każdego dziecka oraz przeznaczenie 400 mln zł na wspieranie zatrudnienia młodych ludzi.

Czytaj też: Jak sprawić, by Polacy nie wyjeżdżali z kraju

„Mamy przygotowanych ludzi, aby wdrażać ten program” – podkreślił Grabczuk, który jest liderem jednej z list kandydatów PO do sejmiku.

Urzędujący prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który ubiega się o reelekcję, a także kandyduje do sejmiku, powiedział, że Lublin ma być „lokomotywą rozwoju Lubelszczyzny”. Zapowiedział inwestycje w mieście na kwotę ponad 2 mld zł, które mają też dawać szanse rozwojowe gminom podmiejskim.

„Widzę potrzebę współpracy Lublina i innych miast w regionie, z uwagi na przekazywane doświadczenie, dobre praktyki i możliwości współdziałania przy pozyskiwania środków europejskich” – dodał Żuk.

Karpiński powiedział, że PO w nadchodzących wyborach chce zdobyć dziewięć mandatów w sejmiku i nadal współrządzić województwem w koalicji z PSL. Podkreślił, że ta koalicja, choć „łatwa nie jest”, warta jest kontynuowania ze względu na dobrą współpracę w rozpoczętych już projektach.

„Rekomenduję taką koalicję dla regionu. Chcemy zapracować na wynik i chcemy się ubiegać o przywództwo, także personalne w województwie” – podkreślił.

Zapytany o to, kto będzie kandydatem PO na przyszłego marszałka Karpiński odpowiedział, że mógłby nim być Grabczuk, który obecnie pełni funkcję wicemarszałka, w przeszłości był już marszałkiem. „Jest jednym z faworytów do takiej rekomendacji” – powiedział Karpiński.

W poprzednich wyborach do 33 osobowego sejmiku PO zdobyła 9 mandatów, tyle samo co PSL. Wybory wygrało PiS - 11 mandatów. SLD objęło 4 mandaty. Koalicję rządzącą utworzyła PO z PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.