PO obiecuje 20 tys. miejsc pracy. Tylko na Lubelszczyźnie

0 0

Utworzenie 20 tys. nowych miejsc pracy i inwestycje o wartości 50 mld zł zapowiada w swoim programie wyborczym Platforma Obywatelska na Lubelszczyźnie. Chce zatrzymać młodych ludzi, którzy wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy.

Przewodniczący regionu lubelskiego PO, minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński podkreślił, że działania dla powstrzymania przed wyjazdem dobrze wykształconych młodych ludzi powinny być „absolutnym imperatywem” dla nowego zarządu województwa.

Czytaj też: Branża hospitality stworzy w Wielkiej Brytanii 300 tys. miejsc pracy. Polacy znów wyjadą?

Chodzi o stworzenie takich warunków, żeby ci ludzie, jeśli będą chcieli wybrać Londyn, Warszawę czy Kraków, to żeby to był ich wolny wybór, a nie przymus” – powiedział Karpiński w czwartek konferencji prasowej w Lublinie.

Szef regionalnego sztabu wyborczego PO, wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, powiedział, że w propozycjach programowych tej partii jest stworzenie w regionie 20 tys. nowych miejsc pracy, spowodowanie inwestycji o wartości 50 mld zł, budowa szybkiej drogi i modernizacja linii kolejowej z Lublina do Warszawy.

Zapowiedział budowę nowych przedszkoli i żłobków, aby było w nich miejsce dla każdego dziecka oraz przeznaczenie 400 mln zł na wspieranie zatrudnienia młodych ludzi.

Czytaj też: Jak sprawić, by Polacy nie wyjeżdżali z kraju

„Mamy przygotowanych ludzi, aby wdrażać ten program” – podkreślił Grabczuk, który jest liderem jednej z list kandydatów PO do sejmiku.

Urzędujący prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który ubiega się o reelekcję, a także kandyduje do sejmiku, powiedział, że Lublin ma być „lokomotywą rozwoju Lubelszczyzny”. Zapowiedział inwestycje w mieście na kwotę ponad 2 mld zł, które mają też dawać szanse rozwojowe gminom podmiejskim.

„Widzę potrzebę współpracy Lublina i innych miast w regionie, z uwagi na przekazywane doświadczenie, dobre praktyki i możliwości współdziałania przy pozyskiwania środków europejskich” – dodał Żuk.

Karpiński powiedział, że PO w nadchodzących wyborach chce zdobyć dziewięć mandatów w sejmiku i nadal współrządzić województwem w koalicji z PSL. Podkreślił, że ta koalicja, choć „łatwa nie jest”, warta jest kontynuowania ze względu na dobrą współpracę w rozpoczętych już projektach.

„Rekomenduję taką koalicję dla regionu. Chcemy zapracować na wynik i chcemy się ubiegać o przywództwo, także personalne w województwie” – podkreślił.

Zapytany o to, kto będzie kandydatem PO na przyszłego marszałka Karpiński odpowiedział, że mógłby nim być Grabczuk, który obecnie pełni funkcję wicemarszałka, w przeszłości był już marszałkiem. „Jest jednym z faworytów do takiej rekomendacji” – powiedział Karpiński.

W poprzednich wyborach do 33 osobowego sejmiku PO zdobyła 9 mandatów, tyle samo co PSL. Wybory wygrało PiS - 11 mandatów. SLD objęło 4 mandaty. Koalicję rządzącą utworzyła PO z PSL.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.