Płatne staże dla studentów w firmach paliwowo-energetycznych

0 0
Płatne staże dla studentów w firmach paliwowo-energetycznych
- Damy szansę najlepszym, to pierwszy taki nabór, mam nadzieję, że dzięki temu uda się nam odmłodzić kadrę - powiedział minister (fot.facebook.com/Krzysztof-Tchórzewski)

21 studentów z czterech polskich uczelni technicznych będzie mogło odbyć płatne staże w największych firmach sektora energetyczno-paliwowego dzięki programowi "Energia dla przyszłości".

W poniedziałek (16 maja) w Warszawie szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski i przedstawiciele zarządów GK PGE, PKN Orlen i PGNiG podpisali porozumienie dotyczące zorganizowania i przeprowadzenia programu stażowego dla studentów i absolwentów czterech uczelni: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i AGH. Rekrutacja rozpocznie się w czerwcu, ogłoszenie wyników - w sierpniu, staże ruszą od 1 października br.

Czytaj też: Staż na studiach: W której branży jest najwięcej ofert?

Jak powiedział minister Tchórzewski projekty, jak ten zainicjowany w poniedziałek, będą stanowić o przyszłości sektora polskiej energetyki. "To właśnie młodzi ludzie, najlepsi studenci i absolwenci polskich uczelni, ich aktywność, wiedza i pomysły są szansą na stałe podniesienie innowacyjności i konkurencyjności tego obszaru. (…) Damy szansę najlepszym, to pierwszy taki nabór, mam nadzieję, że dzięki temu uda się nam odmłodzić kadrę" - dodał.

Prezes PGE Henryk Baranowski, zwrócił uwagę, że zainteresowanie studentów pracą w energetyce jest szczególnie istotne ze względu na lukę pokoleniową, która może dotknąć branżę w przyszłości. "Wiemy, jak ważne są pierwsze zawodowe doświadczenia, dlatego proponujemy najlepszym studentom staż pod okiem doświadczonych specjalistów, poznanie specyfiki branży, i umożliwienie uczestniczenia w najciekawszych projektach realizowanych w GK PGE" - powiedział.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.