PKO BP, Getin Noble, Raiffeisen Bank. Oni zaplanowali zwolnienia grupowe

0 0
PKO BP, Getin Noble, Raiffeisen Bank. Oni zaplanowali zwolnienia grupowe
Redukcją zatrudnienia ma zostać objętych 2 078 osób (o 1 622 osoby więcej niż miesiąc wcześniej). Fot. PTWP/ Getin Bank

Zamiar zwolnień grupowych zgłosiło w listopadzie  w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie ośmiu pracodawców. Firmy te działają m.in. w branżach: bankowej oraz handlowej.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, pracodawca zobowiązany jest zgłosić zamiar zwolnień grupowych do właściwego, ze względu na siedzibę firmy, urzędu pracy.

Czytaj też: Kolejna lawina zwolnień w polskich bankach? PKO BP już zapowiedział cięcia etatów

Zamiar zwolnień grupowych w listopadzie 2015 roku zgłosiło w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie ośmiu pracodawców - tak samo jak w poprzednim miesiącu.

Jak informuje stołeczny WUP, redukcją zatrudnienia miało zostać objętych 2 078 osób (o 1 622 osoby więcej niż miesiąc wcześniej). Największą liczbę osób przewidzianych do zwolnienia zgłosiły:

- PKO BP – 930 wypowiedzeń (w całej Polsce).

- Getin Noble – 405 wypowiedzeń zmieniających warunki pracy i płacy.

- Raiffeisen Bank Polska – 300 wypowiedzeń definitywnych oraz wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy (w całej Polsce).

- Carlsberg Polska – 150 wypowiedzeń definitywnych oraz wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy. W przypadku tej firmy cały proces został zakończony jeszcze w 2015 roku.

W związku z tym liczba osób przewidzianych do zwolnienia i zwolnionych na obszarze województwa mazowieckiego może być nieznacznie zawyżona z uwagi na planowane zwolnienia lub dokonywane zwolnienia w filiach różnych instytucji, posiadających siedzibę firmy na terenie województwa mazowieckiego.

Zwolnienia grupowe w listopadzie 2015 r.

12 pracodawców w listopadzie 2015 roku zwolniło pracowników w ramach zwolnień grupowych (o czterech pracodawców mniej niż miesiąc wcześniej). Redukcją zatrudnienia zostało objętych 245 osób (o 17 osób mniej w poprzednim miesiącu).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Poszukuję osób, które straciły pracę z przyczyn zakładu pracy z małopolski zachodniej, więcej informacji pod nr 12 363 80 86 lub e-mail biuro@celpraca.pl
 • nie ma nic dziwnego w tym,że banki zwalniają. dla klienta to nie ma znaczenia ;) przynajmniej ja tego nie odczułam w getinie. niedawno załatwiałam jedną wątpliwą sprawę u nich i byłam zaskoczona jak szybko i skutecznie zadziałali :)
 • Takie przetasowania to jeszcze nie koniec instytucji bankowej. Jak w każdej branży następują zmiany, taki wymóg czasu. pocieszające, że dobrze wyszkoleni pracownicy z łatwością znajdą pracę za tzw. rogiem.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.