PKC Group przenosi się do Serbii. Pracę w Polsce straci pół tysiąca osób

PKC Group z Finlandii poinformowała o wygaszeniu produkcji wiązek w Sosnowcu i przeniesienia jej do otwartej w tym roku fabryki w Serbii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKC Group przenosi się do Serbii. Pracę w Polsce straci pół tysiąca osób

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 paź 2014 17:26


Wyprowadzka firmy z Polski jest częścią programu restrukturyzacyjnego, który w polskich zakładach spowoduje zmniejszenie zatrudnienia o pół tysiąca osób, a w skali grupy ma dać do 14 mln euro oszczędności rocznie.

Czytaj też: Nik-Pol przenosi swoje magazyny. Będzie 700 miejsc pracy

Zakład fińskiej grupy PKC w Sosnowcu powinien zostać zamknięty jeszcze w tym roku. Zwolnionych zostanie 502 jego pracowników. Zamknięcie sosnowieckiej fabryki to skutek programu restrukturyzacji prowadzonego w grupie. Zapoczątkowano go wobec spodziewanej zmiany środowiska biznesowego, w którym konsolidacje wśród klientów firmy mają wprowadzić zmiany w charakterze zakupów.

Czytaj też: Kolejna firma przenosi etaty do Polski. Tym razem z Danii

Konsolidacja segmentu wiązek elektrycznych trwa na poziomie organizacyjnym, co pociągnęło za sobą zebranie zakładów z Europy i Ameryki Południowej w jednej strukturze, działającej od 1 stycznia tego roku oraz na poziomie zwiększania efektywności produkcji.

PKC Group postanowiło maksymalizować produkcję wiązek elektrycznych w dwóch najnowocześniejszych swoich zakładach w Europie – na Litwie i w Serbii. Do końca 2016 roku ma się w nich skupić ponad połowa europejskich zdolności produkcyjnych grupy.

Fabryka z serbskim Smederewie rozpoczęła pracę na początku tego roku. Do końca roku 2016 ma zatrudniać 1600 osób i osiągnąć poziom dostaw sięgający 8 mln euro.

W ramach restrukturyzacji PKC zamknęło już w roku 2013 fabryki w Irlandii i na Ukrainie. W tym roku oprócz sosnowieckiego zakładu zamknięta ma być także fabryka w Estonii. Obie zatrudniają łącznie około 900 osób. W sumie program restrukturyzacji grupy ma kosztować 20 mln euro, ale roczne oszczędności jakie z nich wynikną mają sięgać 12 - 14 mln euro rocznie. Planowane zakończenie programu to koniec pierwszego kwartału 2016 roku.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.