Pierwsze Europejskie Dni Pracodawcy. Wszystkie WUP-y pomogą znaleźć pracowników

0 0
Pierwsze Europejskie Dni Pracodawcy. Wszystkie WUP-y pomogą znaleźć pracowników
Poszukujący pracy korzystają z analogicznej inicjatywy - Europejskich Dni Pracy (Fot.: Flickr,

• 4-15 kwietnia w krajach Unii Europejskiej odbędą się Europejskie Dni Pracodawcy.
• W Polsce zamiar włączenia się w akcję potwierdziły wszystkie wojewódzkie urzędy pracy.

Członkowie sieci Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia, której Polska jest członkiem od 2004 r. uznali, że wzmocnienie współpracy z pracodawcami odgrywa kluczową rolę, zarówno dla rozwoju gospodarki jak i realizacji przez publiczne służby zatrudnienia efektywnych działań na rzecz rynku pracy.

W związku z tym w dniach 4-15 kwietnia odbędą się pierwsze Europejskie Dni Pracodawcy.

Ich celem jest wspieranie współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia.

W wyznaczonym terminie planowane jest zorganizowanie we wszystkich krajach UE/EOG serii wydarzeń skierowanych do pracodawców. Wydarzenia te odbędą się na dwóch poziomach.

Na poziomie europejskim planowane jest wydanie wspólnego komunikatu prasowego przez sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia oraz dyrekcję generalną KE ds. zatrudnienia, spraw społecznych i włączenia społecznego.

Na poziomie krajowym każde państwo członkowskie będzie organizować wydarzenia we własnym zakresie i w dowolnym, wybranym przez siebie formacie. Państwa członkowskie mają swobodę zarówno w wyborze treści, priorytetów, celów oraz zasad organizacji niniejszego wydarzenia.

Pomoc dla pracodawców

W Polsce zamiar włączenia się w niniejszą inicjatywę potwierdziły wszystkie wojewódzkie urzędy pracy oraz ok. 140 powiatowych urzędów pracy.

W ramach inicjatywy wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy planują zorganizowanie na poziomie regionalnym i lokalnym: targów i giełd pracy, dni otwartych, spotkań z pracodawcami, konferencji, seminariów, paneli dyskusyjnych, warsztatów, indywidualnych konsultacji dla pracodawców, kampanii informacyjnych w mediach, wizyt u pracodawców.

Grupą docelową będą lokalni pracodawcy, w tym m.in.: małe i średnie przedsiębiorstwa oraz pracodawcy planujący zatrudnić osoby młode.

Celem wydarzeń będzie przede wszystkim wzmocnienie współpracy publicznych służb zatrudnienia z pracodawcami, podniesienie wiedzy pracodawców w zakresie usług oferowanych przez PSZ, kreowanie pozytywnego i profesjonalnego wizerunku urzędów pracy, a także pomoc pracodawcom w znalezieniu odpowiednich kandydatów do pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.