Piechociński zapowiada: Powstanie 500 miejsc pracy w branży lotniczej. Płace powyżej 5 tys. zł

0 0
Piechociński zapowiada: Powstanie 500 miejsc pracy w branży lotniczej. Płace powyżej 5 tys. zł
SempreVolando, wikimedia commons

- W rejonie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego powstanie ok. 500 kolejnych miejsc pracy związanych z branżą lotniczą - poinformował wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

- Dolina Lotnicza będzie w Polsce nie tylko w Mielcu. Już wkrótce te słowa znajdą potwierdzenie w faktach. Mamy deklaracje kilku wielkich koncernów, które stworzą pół tysiąca miejsc pracy w aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Będą tam płace powyżej 5-6 tys. zł - powiedział Piechociński podczas konferencji prasowej.

Czytaj też: Nawet 50 tys. zł brutto wynosi pensja dyrektora fabryki z branży lotniczej w Polsce. Ile zarabiają pozostali pracownicy?

Przemysł lotniczy w Polsce skupiony jest przede wszystkim w tzw. "Dolinie Lotniczej" zlokalizowanej w południowo-wschodniej Polsce. W 2003 roku zostało powołane do życia Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego 'Dolina Lotnicza' z siedzibą w Rzeszowie.

Czytaj też: Nowe projekty w branży automotive, energetyce i lotnictwie w Polsce. Inżynier potrzebny od zaraz

Poza Doliną Lotniczą funkcjonuje Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Wielkopolski Klaster Lotniczy" z siedzibą w Kaliszu. W jego skład wchodzą m.in. Pratt & Whitney Kalisz, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz i Vac Aero.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Ten gość się nigdy niczego nie nauczy...na początku roku też pitolił ile to firm z branży auto-moto wejdzie do Polski, co miesiąc miały być informacje o tych inwestycjach a potem szybko zamilkł. Najpierw się podpisuje kontrakty potem się to ogłasza, nigdy odwrotnie!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.