Piechociński zapowiada: Powstanie 500 miejsc pracy w branży lotniczej. Płace powyżej 5 tys. zł

- W rejonie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego powstanie ok. 500 kolejnych miejsc pracy związanych z branżą lotniczą - poinformował wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piechociński zapowiada: Powstanie 500 miejsc pracy w branży lotniczej. Płace powyżej 5 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 paź 2014 13:03


- Dolina Lotnicza będzie w Polsce nie tylko w Mielcu. Już wkrótce te słowa znajdą potwierdzenie w faktach. Mamy deklaracje kilku wielkich koncernów, które stworzą pół tysiąca miejsc pracy w aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Będą tam płace powyżej 5-6 tys. zł - powiedział Piechociński podczas konferencji prasowej.

Czytaj też: Nawet 50 tys. zł brutto wynosi pensja dyrektora fabryki z branży lotniczej w Polsce. Ile zarabiają pozostali pracownicy?

Przemysł lotniczy w Polsce skupiony jest przede wszystkim w tzw. "Dolinie Lotniczej" zlokalizowanej w południowo-wschodniej Polsce. W 2003 roku zostało powołane do życia Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego 'Dolina Lotnicza' z siedzibą w Rzeszowie.

Czytaj też: Nowe projekty w branży automotive, energetyce i lotnictwie w Polsce. Inżynier potrzebny od zaraz

Poza Doliną Lotniczą funkcjonuje Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Wielkopolski Klaster Lotniczy" z siedzibą w Kaliszu. W jego skład wchodzą m.in. Pratt & Whitney Kalisz, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz i Vac Aero.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kibic 2014-10-21 14:33:53

Ten gość się nigdy niczego nie nauczy...na początku roku też pitolił ile to firm z branży auto-moto wejdzie do Polski, co miesiąc miały być informacje o tych inwestycjach a potem szybko zamilkł. Najpierw się podpisuje kontrakty potem się to ogłasza, nigdy odwrotnie!