Piechociński do młodych: co drugi z was musi stworzyć miejsce pracy

0 0
Piechociński do młodych: co drugi z was musi stworzyć miejsce pracy

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński przekonywał uczestników 8. Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, które rozpoczęło się we wtorek w Nowym Sączu, że co drugi młody Europejczyk będzie musiał podjąć próbę stworzenia miejsca pracy dla siebie i innych.

"Nie przyjechałem tu ogłaszać, co aktywne państwo i Europa zrobi dla każdego z was; chciałbym, żebyście wzięli na siebie jedno zobowiązanie: co drugi z was w tym pokoleniu w Europie musi podjąć próbę zbudowania własnego miejsca pracy, nie tylko dla siebie" - mówił Piechociński.

Wicepremier przekonywał, że jeżeli w tym pokoleniu nie wzrośnie liczba przedsiębiorców, młodym grozi bezrobocie. "Bez względu na to, czy w przyszłości będziecie w Londynie, Madrycie, Kijowie czy Budapeszcie, to w 50 procentach będziecie skazani na bezrobocie" - powiedział.

Piechociński zachęcał uczestników Forum, aby bardzo starannie wybierali szkoły, a później uczelnie. "Po stronie waszej decyzji o wyborze kierunku studiów rozstrzyga się to, czy łatwiej czy gorzej odnajdziecie się na rynku pracy" - dodał.

Piechociński zwrócił uwagę, że Polacy są najbardziej przedsiębiorczym narodem europejskim. "Jesteśmy też narodem wybitnych indywidualistów, a jednocześnie mamy problem, aby z tego pojedynczego kapitału ludzkiego zbudować kapitał społeczny" - mówił.

Wicepremier powiedział również, że od półtora roku trwają bardzo intensywne negocjacje z USA o wprowadzeniu nowej umowy o strefie wolnego handlu pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, jako odpowiedzi na kryzys światowy.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów organizowane jest w Nowym Sączu od 2006 roku. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest przedsiębiorczość młodych w Polsce i w Europie.

W Forum Młodych Liderów zaangażowanych jest ponad 2330 młodych osób, szefów organizacji pozarządowych, społecznych, ekonomicznych, studenckich, młodzieżówek partii politycznych, stowarzyszeń pracodawców, a także młodych pracowników naukowych, dziennikarzy i przedsiębiorców. W kolejnych dniach gościem młodych liderów będzie m.in. komisarz UE ds. zatrudnienia László Andor.

Organizatorem Forum jest Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw. Współorganizatorami są: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Instytut Studiów Wschodnich. Głównym partnerem wydarzenia jest województwo małopolskie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.