Pięć mln z budżetu UE m.in. na aktywizację bezrobotnych

0 0
Pięć mln z budżetu UE m.in. na aktywizację bezrobotnych

Projekty dotyczące m.in. tworzenia świetlic i klubów środowiskowych dla młodzieży, a także aktywizacji bezrobotnych mogą być realizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Do rozdysponowania jest pięć mln zł.

Jak poinformowała PAP we wtorek Monika Zając z WUP w Rzeszowie, pieniądze mogą być przeznaczone również na tworzenie i rozwój m.in. centrów aktywizacji lokalnej dla bezrobotnych.

„W naszym naborze dopuszczamy także projekty o zasięgu ponadnarodowym, w tym przypadku dofinansowanie można uzyskać np. na konferencje, seminaria czy adaptowanie rozwiązań wypracowanych w innym kraju" - dodała.

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się m.in. instytucje, przedsiębiorcy oraz stowarzyszenia. Projekty muszą dotyczyć osób w wieku od 15 do 64 lat, bezrobotnych lub zatrudnionych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Szczegółowe informacje dotyczące dokumentacji konkursowej oraz zasad przygotowania i realizacji projektów będzie można uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 10 maja w WUP w Rzeszowie.

Wnioski o dofinansowanie projektów w ramach konkursu pn. "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym" można składać do 14 czerwca. Na realizację projektów zaplanowano 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz budżetu państwa.

Podkarpacie w ramach POKL otrzymało w sumie 2,2 mld zł. Do tej pory rozdysponowano 1,8 mld zł. W projektach finansowanych z tego programu uczestniczyło prawie 220 tys. osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.