Pesa rekrutuje pracowników i "wysysa" specjalistów z innych firm

W mających powstać trzech nowych halach fabryki Pesa w Bydgoszczy znajdzie pracę ok. 500 osób. Potrzebni są elektronicy, spawacze, ślusarze, mechanicy i lakiernicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pesa rekrutuje pracowników i "wysysa" specjalistów z innych firm

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 lis 2014 18:37


- W 2015 r. powstanie hala o powierzchni 5 tys. m kw., w której produkowane będą ramy wózków kolejowych na rynek niemiecki. Według standardów Deutsche Bahn musi być rozgraniczona produkcja krajowa i zagraniczna. Chodzi o możliwość identyfikacji materiałów i wykonawców oraz odbiory jakościowe - mówi dyrektor produkcji Pesy, Zenon Duszyński.

Czytaj też: Beata Stola: Niektórzy kandydaci mają zbyt wybujałe ambicje

Później zostaną zbudowane hala montażowa z torami zjazdowymi na stację Bydgoszcz Główna i hala serwisowa.

Prezes spółki, Tomasz Zaboklicki podkreśla, że budowa nowych hal związana jest planami zwiększenia produkcji w 2017 r. W związku z tym firma zamierza zatrudnić wykwalifikowanych pracowników, jak elektronicy, spawacze, ślusarze, mechanicy i lakiernicy.

- Do Pesy wpływa bardzo dużo podań w sprawie zatrudnienia. Mamy świadomość, że przy niskiej podaży wykwalifikowanych pracowników wysysamy specjalistów z innych zakładów w mieście. Jeśli u nas warunki pracy i płace są przyzwoitsze, to tak się dzieje. Pesa w mniejszym stopniu odczuwa skutki zmian w systemie szkolnictwa zawodowego, ale problem istnieje - zaznacza Zaboklicki.

Nowe hale Pesy powstaną na terenie zakupionym przez fabrykę od PKP w sąsiedztwie dworca Bydgoszczy Główna.

Czytaj też: Polacy nie mają problemu ze zmianą miejsca pracy. Na przeszkodzie staje jedynie rodzina

Pesa zatrudnia 3 tys. pracowników, a w spółkach kapitałowo zależnych tysiąc osób. Największą spółką zależną jest ZNTK Mińsk Mazowiecki, w której zatrudnionych jest 800 pracowników. W dziale badań i rozwoju fabryki pracuje 250 inżynierów i designerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.