Oto najnowsze dane dotyczące bezrobocia

W maju bezrobocie w Polsce wyniosło 9,6 proc., wobec 9,7 proc. w poprzednim miesiącu - podał unijny urząd statystyczny Eurostat w komunikacie. W maju 2013 r. wynosiła 10,5 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najnowsze dane dotyczące bezrobocia

PODZIEL SIĘ


Autor: Polskie Radio

1 lip 2014 12:50


Dane Eurostatu różnią się od tych, które podał niedawno Główny Urząd Statystyczny, bo różna jest metodologia badań. Według GUS, w maju stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 12,5 proc.

W całej Unii Europejskiej także niewielkie zmiany w poziomie bezrobocia. Z danych urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w maju bez pracy w strefie euro było 11,6 proc. osób, a w całej Wspólnocie - 10,3 proc. Miesiąc wcześniej poziom unijnego bezrobocia wyniósł 10,4 proc.

Według Eurostatu, w maju pracy nie miało ponad 25 milionów obywateli w Unii, z czego ponad 18 i pół miliona w eurolandzie. Bezrobocie wśród młodzieży wyniosło 22,2 proc. w całej Wspólnocie, co oznacza, że problem ten dotyczył ponad 5 milionów osób poniżej 25. roku życia.

Najniższy poziom bezrobocia odnotowano w Austrii - 4,7 proc. Austriaków nie miało pracy; następnie w Niemczech (5,1 proc.) i na Malcie (5,7 proc.). Sytuacja w Grecji i w Hiszpanii ponownie była najgorsza. W tym ostatnim kraju bez pracy było 25,1 proc. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.