Oto najnowsze dane dotyczące bezrobocia

0 0

W maju bezrobocie w Polsce wyniosło 9,6 proc., wobec 9,7 proc. w poprzednim miesiącu - podał unijny urząd statystyczny Eurostat w komunikacie. W maju 2013 r. wynosiła 10,5 proc.

Dane Eurostatu różnią się od tych, które podał niedawno Główny Urząd Statystyczny, bo różna jest metodologia badań. Według GUS, w maju stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 12,5 proc.

W całej Unii Europejskiej także niewielkie zmiany w poziomie bezrobocia. Z danych urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w maju bez pracy w strefie euro było 11,6 proc. osób, a w całej Wspólnocie - 10,3 proc. Miesiąc wcześniej poziom unijnego bezrobocia wyniósł 10,4 proc.

Według Eurostatu, w maju pracy nie miało ponad 25 milionów obywateli w Unii, z czego ponad 18 i pół miliona w eurolandzie. Bezrobocie wśród młodzieży wyniosło 22,2 proc. w całej Wspólnocie, co oznacza, że problem ten dotyczył ponad 5 milionów osób poniżej 25. roku życia.

Najniższy poziom bezrobocia odnotowano w Austrii - 4,7 proc. Austriaków nie miało pracy; następnie w Niemczech (5,1 proc.) i na Malcie (5,7 proc.). Sytuacja w Grecji i w Hiszpanii ponownie była najgorsza. W tym ostatnim kraju bez pracy było 25,1 proc. osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.