Oto najgorsze miasta do poszukiwania zatrudnienia

Poszukujący pracy powinni kierować się w stronę Poznania, Krakowa i Katowic - w tych miastach najłatwiej o zatrudnienie w Polsce. Średnio o jedno miejsce ubiega się tu mniej niż dwóch kandydatów. A gdzie jest najgorzej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najgorsze miasta do poszukiwania zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 lut 2014 8:31


Konkurencja na oferowane stanowiska pracy w Polsce jest największa we Włocławku - wynika z najnowszego badania rynku przeprowadzonego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.pl. Tu o jedno stanowisko ubiega się 56.42 chętnych. Kolejne miasta w tej kategorii to Radom, Elbląg, Grudziądz oraz Bytom.

- Średnia liczba kandydatów na jedno stanowisko w 50 największych miastach Polski to 15.6. Nie wypadamy na tym tle najlepiej. Dane Adzuna pokazują, że w Wielkiej Brytanii o jedno stanowisko ubiega się średnio 1.6 kandydatów, 5.5 we Francji, 5.9 w Rosji oraz 7.1 w Niemczech. U naszego zachodniego sąsiada o znalezienie pracy jest dwa razy łatwiej - zauważa Hanna Piotrowska, menedżer Adzuna Polska.

Według województw, najtrudniej o zatrudnienie w podkarpackiem, warmińsko-mazurskiem, lubelskiem, świętokrzyskiem i podlaskiem.

Natomiast najlepszymi miastami na znalezienie pracy okazały się: Poznań, Kraków i Katowice - średnio o jedno stanowisko ubiega się tu dwóch kandydatów. Warszawa znalazła się na czwartej pozycji i jest pierwszym miastem na liście, gdzie o jedno stanowisko ubiega się ponad dwóch kandydatów.

Znamy najlepsze i najgorsze miejsca do szukania zatrudnienia, a jakie są najgorętsze branże? Z analizy Adzuna.pl wynika, że finanse oraz IT są sektorami z największą liczbą ofert w skali kraju - prawie 20 proc. wszystkich dostępnych ofert. Służba zdrowia oraz gastronomia i hotelarstwo wypadają w porównaniu najgorzej - każda z tych branż oferuje niewiele ponad 1 proc. wszystkich dostępnych stanowisk.

*W badaniu Adzuna.pl przeanalizowane zostały dane dotyczące 50 największych miast Polski w kontekście najnowszych danych statystycznych udostępnionych przez GUS

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.