Oto branże z najstabilniejszym poziomem zatrudnienia

Sytuacja małopolskich przedsiębiorców w 2013 roku nie ulegała zmianom. Najbardziej stabilnym poziomem zatrudnienia cechowały się branże: edukacji, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej oraz handlu, zakwaterowania, gastronomii i usług wspierających – wynika z raportu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie „Pracodawca – Rynek – Pracownik”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto branże z najstabilniejszym poziomem zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: bad

19 maj 2014 17:45


Większość badanych pracodawców oferowała swoim pracownikom umowy na czas określony. Trzeba podkreślić, że doświadczenie zawodowe miało dla właścicieli firm dość duże znaczenie w procesie rekrutacji.

Wśród kompetencji, których szukali u potencjalnych pracowników, wymieniali najczęściej: odpowiedzialność, innowacyjność, samoorganizację pracy i przejawianie inicjatywy, łatwość w kontaktach z innymi oraz dyspozycyjność.

Problemem dla pracodawców w czasie rekrutacji okazywały się braki kompetencyjne potencjalnych pracowników. Znacząca liczba pracodawców uskarżała się również na brak motywacji i chęci do pracy osób mających ją wykonywać. Zdaniem rekrutujących kandydatom brakowało nie tylko umiejętności typowo zawodowych, ale i cech indywidualnych oraz społecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.