Oto 5 powodów, dla których firmy przekazują rekrutacje agencjom

0 0
Oto 5 powodów, dla których firmy przekazują rekrutacje agencjom
Dzięki przekazaniu rekrutacji firmie doradztwa personalnego, wewnętrzne działy HR w dużych organizacjach mogą skoncentrować się na zadaniach kluczowych z punktu widzenia firmy. (Fot. Shutterstock)

• Prowadząc rekrutacje we własnym zakresie, firmy biorą na siebie ryzyko niewłaściwego doboru kandydata, a to wiąże się z koniecznością powtórzenia całego procesu i dodatkowymi kosztami.
• Współpracując z agencją, pracodawca przenosi na nią odpowiedzialność za przeprowadzenie rekrutacji - rozliczane są efekty działań.
• Pomoc ekspertów z zewnątrz to także sposób na odciążenie firmowego zespołu HR.

Zdobycie zaangażowanego i dopasowanego do organizacji pracownika jest wyzwaniem, wymagającym zaangażowania i sporych zasobów. Eksperci LeasingTeam Group przytaczają 5 najczęstszych powodów, dla których pracodawcy przekazują realizację tego zadania firmom specjalizującym się w rekrutacjach.

Zbyt duże obciążenie wewnętrznego HR

Jeszcze do niedawna przedsiębiorstwa nie dostrzegały strategicznej roli HR w organizacji, przypisując jej przede wszystkim rekrutowanie pracowników. Obecnie znaczenie funkcji personalnej rośnie, a działy HR stają się jednymi z kluczowych w strukturach organizacji, realizując tak ważne zadania jak: tworzenie i optymalizacja polityki personalnej, budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy, motywowanie pracowników czy planowanie ich rozwoju i szkoleń.

Jednak pogodzenie realizacji strategicznych zadań z szybkim reagowaniem na potrzeby rekrutacyjne staje się dużym wyzwaniem. Natłok obowiązków bardzo utrudnia sprawne i efektywne odpowiadanie na bieżące potrzeby biznesu. Dzięki przekazaniu rekrutacji firmie doradztwa personalnego, wewnętrzne działy HR w dużych organizacjach mogą skoncentrować się na zadaniach kluczowych z punktu widzenia firmy.

Z kolei w przypadku małych i średniej wielkości przedsiębiorstw, w których rekrutacje często są realizowane bezpośrednio przez przyszłego przełożonego (menedżera lub dyrektora), powierzenie procesu rekrutacji zewnętrznemu partnerowi, pozwala ograniczyć czas zaangażowania kluczowej osoby nawet o 90 proc., umożliwiając jej realizację zadań bezpośrednio przekładających się na generowanie zysku dla organizacji.

Brak dostępu do zaawansowanych narzędzi i metod rekrutacyjnych

Im wyższe lub bardziej wyspecjalizowane stanowisko do obsadzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że firma będzie musiała prowadzić poszukiwania wśród kandydatów pasywnych. W tym wypadku publikacja ogłoszeń w prasie czy na portalach internetowych nie przyniesienie pożądanego rezultatu. Dotarcie do kandydatów pasywnych wymaga stosowania szerokiego spektrum metod i narzędzi, a także umiejętności budowania u kandydatów motywacji do zmiany pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.