Opolskie będzie aktywizować bezrobotnych do 29. roku życia

Pomiędzy opolskie powiatowe urzędy pracy podzielono pieniądze na wsparcie osób młodych pozostających bez pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Opolskie będzie aktywizować bezrobotnych do 29. roku życia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

26 maj 2015 13:41


Ponad 17,4 mln zł będą mieć w tym roku powiatowe urzędu pracy na Opolszczyźnie na aktywizację młodych osób bezrobotnych w wieku 18-29 lat w ramach pieniędzy z unijnego programu PO WER. W ramach tych działań w roku 2015 ma być zaktywizowanych ponad 1700 osób.

Na konferencji prasowej marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła poinformował, że podzielono już między opolskie powiatowe urzędu pracy pieniądze na działanie o nazwie "Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy - projekty pozakonkursowe".

Najwięcej pieniędzy dla urzędów pracy w Opolu

Z puli ponad 17,4 mln zł, pochodzących z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), najwięcej przypadło urzędom pracy w Opolu (ponad 3,3 mln zł), Nysie (ponad 2,8 mln zł), Brzegu (prawie 2 mln zł) oraz Kędzierzynie-Koźlu (blisko 1,6 mln zł).

"Pula ta ma być przeznaczona na aktywizację zawodową osób do 29 roku życia pozostających bez pracy. To pieniądze, które będą czekać na młodych - np. absolwentów czerwcowych czy wrześniowych - w powiatowych urzędach pracy" - mówił Buła.

Dodał, że wkrótce zapadną też decyzje o kryteriach podziału kolejnych 24,5 mln zł dla osób pozostających bez pracy powyżej 29 roku życia w ramach pieniędzy dostępnych w opolskim Regionalnym Programie Operacyjnym. "Łącznie na 2015 rok pula pieniędzy na aktywizację zawodową osób pozostających bez pracy wynosi 41 mln zł" - powiedział marszałek woj. opolskiego.

Dostępne są wszystkie formy aktywizacji

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Jacek Suski wyjaśnił, że w ramach działań, które mają aktywizować osoby młode do 29 roku życia, dostępne są wszystkie formy pomocy, jakie można stosować wobec bezrobotnych zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za wyjątkiem robót publicznych.

Mogą to być np. staże, pieniądze na przekwalifikowanie czy szkolenia, dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy np. pieniądze na doposażenie i wyposażenie miejsc pracy. Zaznaczył, że największą popularnością cieszą się dotacje na rozpoczęcie działalności i staże.

Suski powiedział, że działania zaplanowane w ramach projektów finansowanych z programu PO WER są już realizowane przez opolskie PUP-y. Podkreślił, że mają być one efektywne; według założeń w ramach tych działań w roku 2015 ma być zaktywizowanych ponad 1700 osób.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.