Oferty pracy w Polsce: W których województwach było najłatwiej o pracę w 2015 r.?

0 0
Oferty pracy w Polsce: W których województwach było najłatwiej o pracę w 2015 r.?
W województwie śląskim wrosło zapotrzebowanie na specjalistów HR o 22 proc. (Fot. shutterstock)

• W 2015 r. w każdym z województw odnotowano wzrosty liczby opublikowanych ofert pracy, największe w województwie małopolskim, mazowieckim i dolnośląskim.
• O ponad 20 proc. wzrosło zapotrzebowanie na ekspertów HR w woj. mazowieckim.
• Najwięcej ofert pracy na Śląsku skierowano do specjalistów handlu i sprzedaży.

Pod kątem opublikowanej liczby ofert pracy niezmiennie liderem pozostaje województwo mazowieckie, z którego pochodzi ponad jedna piątą wszystkich opublikowanych na portalu Pracuj.pl ogłoszeń. W pierwszej piątce województw z największą liczbą ofert pracy znalazło się także województwo dolnośląskie, małopolskie, śląskie oraz wielkopolskie.

Źródło: Pracuj.pl
Źródło: Pracuj.pl

Województwo mazowieckie – niezmiennie liderem

W 2015 roku na portalu Pracuj.pl pracodawcy z województwa mazowieckiego opublikowali 97 346 ofert pracy, to w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrost o 17 proc.

Branże, które zgłosiły największe zapotrzebowania na pracowników w tym województwie to: handel i sprzedaż (18 633 ofert pracy), bankowość/ finanse/ ubezpieczenia (15 406 ofert pracy) oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie (10 522 oferty pracy). Największy, bo ponad dwudziestoprocentowy, wzrost liczby ogłoszeń o pracę odnotowano natomiast w branży budownictwo i nieruchomości.

Tradycyjnie najwięcej ofert pracy skierowanych było do specjalistów handlu i sprzedaży, ekspertów z obszaru IT i specjalistów ds. finansów. Znaczący, bo niemal o jedną piątą, wzrost zapotrzebowania na pracowników HR w województwie mazowieckim potwierdza pozytywną tendencję rynkową – pracodawcy chętniej zatrudniają, dlatego potrzebują także ekspertów wspierających procesy rekrutacji oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi.

Źródło: Pracuj.pl
Źródło: Pracuj.pl

Województwo dolnośląskie – z planem na rozwój

Na portalu Pracuj.pl w 2015 r. pracodawcy z województwa dolnośląskiego opublikowali 44 514 ogłoszeń o pracę. To wzrost o 16 proc. rok do roku.

Pod względem liczby ogłoszeń prym wiodły trzy branże: handel i sprzedaż, bankowość/ finanse/ ubezpieczenia oraz przemysł ciężki. Istotny wzrost liczby ofert pracy, w porównaniu do 2014 r., odnotowała branża budownictwo i nieruchomości, gdzie liczba ogłoszeń wzrosła o 24 proc. Znaczące wzrosty zaobserwowano także w przypadku takich branż jak przemysł ciężki (o 13 proc.) oraz IT (o 12 proc.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.