Nowy zakład Corning w Strykowie stworzy miejsca pracy

Amerykańska firma Corning wybuduje nowy zakład w Strykowie (woj. łódzkie). Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 14 listopada.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy zakład Corning w Strykowie stworzy miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: MN

14 lis 2017 15:20


• Firma zatrudni zarówno pracowników produkcji, jak i inżynierów.

• Amerykańskie przedsiębiorstwo przewiduje otwarcie nowego budynku w III kwartale 2018 roku.

• Corning ma już jeden zakład w Strykowie od 2006 r.

Firma Corning, jeden z liderów rozwiązań dla przemysłu telekomunikacyjnego, poza produkcją kabli światłowodowych zajmuje się także dostarczaniem pasywnych elementów sieci telekomunikacyjnej.

Amerykańskie przedsiębiorstwo otworzyło swój pierwszy zakład w Polsce w 2001 roku w Łodzi. Już po pięciu latach, ze względu na szybki rozwój, firma przeniosła się do większego budynku w SEGRO Logistics Park Stryków, gdzie znajduje się do tej pory. Zapotrzebowanie na produkty wytwarzanie w fabryce stale rośnie, dlatego w tej samej lokalizacji powstanie kolejny zakład.

Jak mówi Mariusz Bielawski, przedstawiciel firmy i lider nowego zakładu, za lokalizacją w Strykowie przemawia obecność świetnych specjalistów, absolwentów łódzkich uczelni. Atutem Strykowa jest też dogodny dojazd autostradą, który ułatwia pracownikom dostanie się do pracy.

Czytaj też: BOR szuka chętnych do służby. Potrzebni nie tylko ochroniarze

- Zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą działalność w Polsce, ponieważ jesteśmy zadowoleni z naszych pracowników, którzy w globalnej organizacji wyróżniają się wysokim poziomem zaangażowania i profesjonalizmem – tłumaczy Mariusz Bielawski.

Firma zapowiada, że w nowym zakładzie zatrudni pracowników produkcji i inżynierów. Na razie jednak nie zdradza, ile nowych miejsc pracy zapewni zakład w Strykowie.

Wizualizacja nowego budynku SEGRO Logistics Park Stryków. (mat.pras.) Wizualizacja nowego budynku SEGRO Logistics Park Stryków. (mat.pras.)

Istniejący obiekt Corninga ma powierzchnię 43 tys. mkw. i powstał w 2006 roku. Drugi budynek będzie miał powierzchnię o wielkości 39 tys. mkw. i powinien być gotowy w III kw. 2018 r.

Czytaj też: J.P. Morgan otwiera nowe centrum korporacyjne. Zatrudni 2,5 tys. osób

Decyzja o nowym zakładzie zbiegła się w czasie z jubileuszem istnienia Polskiego Działu Badań i Rozwoju Corning, który już od 10 lat zajmuje się opracowaniem nowych produktów zarówno na rynki europejskie, jak i globalne (w tym amerykański).

Corning również aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności i stale współpracuje z Politechniką Łódzką, gdzie angażuje się w kształcenie przyszłych inżynierów. Firma prowadzi też działania w zakresie zwiększenia różnorodności, między innymi promując kobiety na inżynierskich stanowiskach w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.