Nowy prezes TVP, konkurs: Zgłosiło się 20 kandydatów

0 0
Nowy prezes TVP, konkurs: Zgłosiło się 20 kandydatów
W czwartek (15 września) upłynął termin składania ofert w konkursie na nowego prezesa TVP. Obecnie jego prezesem jest Jacek Kurski. (fot. jacekkurski.blogspot.com)

• Do Rady Mediów Narodowych wpłynęło ponad 20 ofert do konkursu na nowego prezesa TVP - poinformował w piątek (16 września) Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.
• Podczas najbliższego posiedzenia Rady we wtorek (20 września), oferty będą sprawdzane pod względem formalnym.

W czwartek (15 września) upłynął termin składania ofert w konkursie na nowego prezesa TVP. - Wpłynęło ponad 20 ofert. Będziemy je otwierać 20 września podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych - powiedział Krzysztof Czabański, szef RMN.

Podczas tego posiedzenia - dodał - zostanie sprawdzone "pod względem formalnym, czy oferty odpowiadają wymaganiom sformułowanym w regulaminie konkursu na nowego prezesa TVP". Czabański zaznaczył, że posiedzenie Rady najprawdopodobniej będzie dwudniowe.

Czytaj też: Nowy prezes TVP pokieruje spółką sam. Zarząd będzie jednoosobowy

- Planujemy przeprowadzenie oceny merytorycznej dotyczącej kompetencji kandydatów. Chcemy przejrzeć oferty pod kątem m.in. drogi zawodowej kandydatów i wykształcenia. Podczas posiedzenia chcemy ostatecznie zdecydować, kto zostanie dopuszczony do ostatniej fazy konkursu, czyli rozmów z kandydatami - mówił przewodniczący RMN.

Czabański zaznaczył, że najbliższe posiedzenie Rady będzie zamknięte. Dodał jednocześnie, że planowana jest jednak transmisja z ostatniego etapu konkursu, którym będą wysłuchania kandydatów na prezesa TVP.

Czytaj też: Poseł PiS: Nie wykluczam, że Kurski wygra konkurs na prezesa TVP

Zgodnie z przyjętym pod koniec sierpnia regulaminem konkursu na nowego prezesa TVP ma on być trzyetapowy. Pierwszy etap to ocena formalna zgłoszeń, a później ich merytoryczna ocena. Po dokonaniu tych ocen zostaną wyłonieni kandydaci do rozmów z Radą, m.in. na temat wizji telewizji publicznej.

Czabański informował przed miesiącem, że konkurs na nowego szefa TVP powinien zostać rozstrzygnięty do połowy października.

Zgodnie z uchwałą RMN z 2 sierpnia, obecny prezes TVP Jacek Kurski ma zostać odwołany ze stanowiska z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji publicznej, ale nie później niż 15 października tego roku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.