Nowoczesne biura magnesem na talenty

Atrakcyjna przestrzeń biurowa może być dla młodych pracowników kluczowym kryterium wyboru pracodawcy, a także zwiększać ich produktywność. Widać to szczególnie w sektorze usług dla biznesu, w którym 90 proc. kadr stanowią przedstawiciele pokolenia Y.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowoczesne biura magnesem na talenty

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 cze 2015 11:13


Z najnowszych danych ABSL wynika, że centra usług z kapitałem zagranicznym w Polsce zatrudniają 150 tys. specjalistów. Sektor BPO/SSC stanowi jedną na najdynamiczniej rozwijających się gałęzi współczesnej gospodarki i co roku zatrudnia około 15 000 nowych specjalistów.

- Sektor usług dla biznesu jest kluczowym najemcą nowoczesnych budynków biurowych, zwłaszcza poza Warszawą, i branżą o ogromnych potrzebach rekrutacyjnych. Najnowszy raport Skanska i JLL pod patronatem ABSL analizuje opinie osób zatrudnionych w centrach BPO/SSC pod kątem przestrzeni biurowej i miejsca pracy. Z badań wynika, że ponad 80 proc. osób chciałoby mieć informację na temat wyglądu swojego przyszłego stanowiska pracy przed podpisaniem umowy z daną firmą – komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynku w Skanska Property Poland.

Czytaj też: Firmy zmieniają swoje wnętrza, a pracownicy coraz mniej czasu spędzają przy biurkach

Z raportu Skanska i JLL jasno wynika, że dobrze zaprojektowany biurowiec oferujący atrakcyjne, elastyczne powierzchnie może być ważnym atutem w procesie poszukiwania pracownika.

- Nowoczesna powierzchnia biurowa, która wspiera efektywność, może wpłynąć na wybór pracodawcy. Aż 65 proc. ankietowanych wskazuje, że nowocześnie zaprojektowane biuro sprzyjające produktywnej pracy może przekonać do wyboru danej firmy przez kandydata. Jest to szczególnie istotne w czasach coraz większej konkurencji o kadry w segmencie nowoczesnych usług dla biznesu - Anna Młyniec, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy JLL.

Wygoda miejsca pracy decyduje o efektywności

Analiza pokazuje, że młodzi pracownicy cenią wygodę swojego miejsca pracy. Aż 90 proc. badanych osób uznało ją za najmocniej wpływającą na ich produktywność. Nic dziwnego, skoro pracownicy spędzają swój czas przede wszystkim na zadaniach umysłowych i przy komputerze.

Czytaj też: Biura przyszłości: Ergonomiczne i przyjazne pracownikowi, czyli jakie?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.