Nowe umowy w ramach inicjatywy JEREMIE

Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł nowe umowy, w ramach unijnej inicjatywy JEREMIE, o łącznej wartości 40 mln zł. Pieniądze są przeznaczone na nisko oprocentowane pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe umowy w ramach inicjatywy JEREMIE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 cze 2014 20:25


Agencja Leasingu i Finansów, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych to pośrednicy finansowi, którzy w środę podpisali umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego - menedżerem Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego. Łączna kwota podpisanych umów wyniosła 40 mln zł.

Jak powiedział podczas uroczystości zastępca dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej Banku Gospodarstwa Krajowego Dariusz Wieloch, środki te pomogą w rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. "Do tej pory przekroczyliśmy (poziom) 3,7 tys. firm, którym pomogliśmy. Spodziewamy się jednak, że za chwilę liczba ta przekroczy 5 tys." - dodał.

W woj. dolnośląskim wsparcia w ramach inicjatywy JEREMIE udziela 19 podmiotów, w ramach dotychczas podpisanych 41 umów na łączną kwotę 520,5 mln zł. Wśród nich są zarówno fundusze pożyczkowe, fundusze poręczeniowe, jak i banki. Instytucje te realizując inicjatywę JEREMIE, według danych na koniec maja 2014 roku, udostępniły środki finansowe na rozwój działalności gospodarczej prawie 3,7 tys. firm z regionu Dolnego Śląska. Pieniądze przekazano w formie pożyczek udzielonych przez pośredników finansowych z udziałem Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego lub w formie kredytów, które zabezpieczone zostały poręczeniem ze środków Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego.

Dzięki podpisanym w środę nowym umowom, łączna kwota przekazana pośrednikom finansowym wyniesie ponad 560,5 mln zł.

Inicjatywa JEREMIE jest formą pomocy oferowaną firmom. Zakłada ona odejście od tradycyjnych dotacji, na rzecz zwrotnej pomocy finansowej w formie kredytów, pożyczek i poręczeń. Pożyczkę może otrzymać każdy przedsiębiorca na finansowane działalności, w tym wyposażenie, inwestycje, tworzenie miejsc pracy, wdrażanie innowacji.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.