Nowe sposoby walki z bezrobociem

0 0
Nowe sposoby walki z bezrobociem

Resort pracy pracuje nad nowymi sposobami obniżenia bezrobocia, które za kilka miesięcy zostaną wprowadzone do urzędów pracy.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" resort pracy planuje obniżyć w tym rok bezrobocie do 13 proc. Chce tego dokonać za pomocą indywidualnego podejścia do każdej osoby, która jest zarejestrowana w urzędzie pracy. Pośredniaki mają zbadać i ocenić potrzeby poszczególnych zarejestrowanych za pomocą wywiadu. Dzięki zadanym pytaniom urzędnik będzie mógł zaklasyfikować do jednego z trzech profilów. Obecnie metoda jest testowana.

Resort pracy planuje również finansować z Krajowego Funduszu Szkoleniowego szkolenia bezrobotnych. Do dyspozycji będzie rocznie ok. 200 mln zł, co pozwoli na podniesienie kompetencji 365 osób. W 2014 r. do krajowego Funduszu wpłynie 40 mln zł.

- Finansowanie szkoleń i studiów będzie swoistą profilaktyką na wypadek bezrobocia. Pracownik, który wiele lat nie uzupełniał wykształcenia i pracował w jednej firmie, ma duże problemy w znalezieniu nowej pracy ze względu na niedopasowanie kwalifikacji do potrzeb rynku wykorzystującego nowe technologie, materiały itp. Jeśli zatrudniony będzie na bieżąco podnosił kwalifikacje, szybciej znajdzie nową pracę, bo nie będzie musiał nadrabiać zaległości - wyjaśniał na łamach „DGP" Jacek Męcina, wiceminister pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.