Nowe spółki w Wałbrzyskiej strefie zapowiadają nowe miejsca pracy

Blisko 90 nowych miejsc pracy stworzą dwie spółki - Umicore Autocat Poland oraz Vasco Doors, które otrzymały pozwolenia na działalność na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Obie firmy zainwestują łącznie 170 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe spółki w Wałbrzyskiej strefie zapowiadają nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 cze 2014 15:57


Jak powiedziała w poniedziałek Małgorzata Adamczyk-Foryś z Departamentu Komunikacji WSSE "Invest-Park", przedsiębiorstwo Umicore Autocat Poland sp. z o.o. jest nowym inwestorem w strefie.

"Spółka ta na terenie Podstrefy Nowa Ruda będzie produkować katalizatory samochodowe. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 160 mln złotych oraz zatrudnienie 80 nowych pracowników. Zakończenie inwestycji zaplanowano najpóźniej do końca czerwca 2019 r." - dodała.

Drugim inwestorem, który otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie strefy "Invest-Park" jest firma Vasco Doors sp. z o.o.

"Firma ta zainwestuje 10 mln zł w budowę nowej hali i wyposażenie jej w nowoczesną linię technologiczną do produkcji drzwi wewnętrznych, ościeżnic drzwiowych i komponentów meblowych. Zatrudnienie znajdzie tam przynajmniej 8 osób. Inwestycja zakończy się najpóźniej do 2017 r." - powiedziała Adamczyk-Foryś.

Vasco Doors sp. z o.o. prowadzi działalność gospodarczą na terenie WSSE "Invest-Park" w Podstrefie Nysa od 2010. Do tej pory zainwestowała tam 15 mln zł i zatrudniła 50 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.