Nowe miejsca pracy w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej

0 0
Nowe miejsca pracy w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej

Firmy FSB Piekarnie Strzegom oraz Daicel Safety Systems Europe zainwestują na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej co najmniej 56 mln zł. To oznacza nowe miejsca pracy dla kilkunastu osób.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Anna Paszkowska, obie spółki otrzymały już zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie strefy. Spółki zamierzają rozbudować swoje linie produkcyjne w już istniejących zakładach.

Firma FSB, producent pieczywa hamburgerowego dla sieci restauracji szybkiej obsług i sieci detalicznych na całym świecie, w 2013 r. zakończyła budowę pod Strzegomiem piekarni pieczywa i wyrobów piekarniczych.

„Teraz firma otrzymała pozwolenie na rozbudowę zakładu, która pozwoli także na produkcje rogalików francuskich. Wartość inwestycji to co najmniej 42 mln zł, a zatrudnienie w firmie znajdzie co najmniej 7 osób" - dodała rzeczniczka.

Daicel Safety Systems Europe, która od 2006 r. działa w Podstrefie Żarów, produkuje napełniacze do poduszek powietrznych do samochodów. Firma także zamierza rozbudować swoją linię produkcyjną. Inwestor zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 14,5 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 6 nowych pracowników.

Obie inwestycje mają zostać ukończone do końca 2014 r.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 r. Swoim zasięgiem obejmuje woj. dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie i lubuskie. Podzielona jest na 41 podstref, w których zainwestowało już ok. 200 firm.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.