Nowe miejsca pracy w SSSE

Firma Ortis - producent drewnianych okien i drzwi - uzyskała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zatrudni 10 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w SSSE

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

23 kwi 2013 13:17


Ortis zainwestuje w Suwałkach co najmniej 3 mln zł. Firma przy realizacji nowego przedsięwzięcia zobowiązała się również do stworzenia 10 nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie blisko 30 pracowników.

Robert Żyliński, prezes SSSE wyjaśnił, że firmy z reguły bardzo ostrożnie podchodzą do kwestii zatrudnienia, ale w praktyce jest tak, że potem jest ono dużo wyższe niż deklarowane. - Inwestor zamierza zrealizować nowy projekt inwestycyjny w branży tworzyw sztucznych. Planuje również zainstalowanie nowej linii produkcyjnej do wytwarzania recyklatu, czyli surowca wtórnego wytwarzanego z odpadów produkcyjnych powstałych w trakcie wytwarzania okien z profili PCV lub starych okien - wyjaśnia Robert Żyliński.

W ostatnim czasie, na terenie SSSE największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się grunty w najmłodszej podstrefie - Białystok.

Dotychczas sprzedano tam ponad połowę działek (22 ha), a swoje zakłady wybudowały takie firmy jak Masterpress i Bianor. Inwestorzy żywo interesują się również terenami w Suwałkach i Ełku.

- W najbliższym czasie zostaną wydane następne zezwolenia. Prowadzimy również zaawansowane rozmowy zmierzające do sprzedania kolejnych terenów m.in. w Białymstoku i Suwałkach - dodaje prezes.

Suwalska SSE powstała 16 lat temu. Dziś działalność w strefie prowadzi 70 firm, z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Austrii, Szwajcarii, Litwy, Holandii i Szwecji). W firmach takich jak Pfleiderer, Aquael, Malow, Porta Drzwi, Impress Decor itd. zatrudnionych jest w sumie 6 tys. osób, a wartość inwestycji poniesionych przez przedsiębiorców osiągnęła 1,7 mld zł.

Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. O utworzenie nowej podstrefy w Łomży z niecierpliwością czekają władze miasta oraz firma z branży IT, która już na starcie deklaruje utworzenie stu miejsc pracy.

Na podpis ministra czeka także wniosek rozszerzeniowy o nowe tereny w Suwałkach i Ełku. O podstrefę zabiegają również Siemiatycze, Hajnówka i Narewka. W ubiegłorocznym rankingu "Rzeczpospolitej", dotyczącym specjalnych stref ekonomicznych w Polsce SSSE znalazła się na czwartym miejscu wśród 14. stref ekonomicznych, pod względem deklarowanych przez przedsiębiorców nowych miejsc pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.