Nowe miejsca pracy w ŁSSE. Powstanie zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego

Zakład firmy z branży rolno-spożywczej Zarecki Foods powstanie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Sieradz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w ŁSSE. Powstanie zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

13 sty 2016 14:35


Spółka Zarecki Foods działa w branży rolno-spożywczej i jest udziałowcem oraz kooperantem brytyjskiej firmy JO Sims Ltd. W ramach inwestycji - na 3 hektarowym terenie - ma powstać zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego. Mają być w nim produkowane głównie mieszanki suszonych owoców, owoce wysycane sokami i cukrem lub dodatkami. Dodatkowo firma w ramach produkcji chce wprowadzać na rynek ziemniaki przetworzone i zakonserwowane, soki owocowo-warzywne, produkty przemiału zbóż, przyprawy.

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała podpisał akt notarialny z firmą na sprzedaż nieruchomości pod nową inwestycję.

Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie 30 osób, a inwestycja ma kosztować, co najmniej 16 mln zł.

ŁSSE zajmuje obecnie ponad 1339 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, ceramiczna, IT/BPO oraz opakowań. Od początku istnienia Łódzkiej SSE wydano 286 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 13 mld zł, dzięki którym powstało ponad 33 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.