Nowe miejsca pracy w branży bezpieczeństwa IT w Warszawie


Technical Center Warsaw jest nowym miejscem pracy dla specjalistów IT w dziedzinie bezpieczeństwa. To odpowiedź na rosnące zagrożenie cyberatakami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w branży bezpieczeństwa IT w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: Newsrm

18 wrz 2015 11:51


Cyberataki starą się coraz częstsze i coraz groźniejsze. W minutę na całym świecie można zaobserwować od tysiąca, do nawet miliona prób wyłudzenia informacji, zablokowania firmy czy włamań na konta.

- Spotykamy się z niezliczonymi rodzajami ataków. Jednym z nich jest atak na serwery. W tym przypadku strona internetowa jest bombardowana ogromną liczbą połączeń do serwera, które mają ją zablokować. W takiej sytuacji my przekierowujemy atak i oczyszczamy aplikację. W ten sposób użytkownik może nadal korzystać np. z aplikacji bankowej – mówi Edward Julian Eames, executive vice president – business operations w F5 Networks.

Inne typy dotyczą ataków malware i trojanów, które mogą pojawić się np. na laptopach.

Zapotrzebowanie na specjalistów

W walce z takim zagrożeniami pomoże Technical Center Warsaw. To nowe miejsce pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z branży IT. Inwestycja obejmie 3 kluczowe obszary: dział wsparcia technicznego, dział rozwoju produktu oraz centrum bezpieczeństwa F5 (security operations center – SOC), świadczące usługi bezpieczeństwa i monitoring zagrożeń w czasie rzeczywistym. Będzie to jedno z niewielu takich miejsc zarówno w Polsce jak i w Europie.

Technical Center Warsaw zostało podzielona na trzy części. Pierwsza zajmie się rozwojem produktów. Będzie zaangażowane w produkcję oprogramowania, jego testowanie oraz przygotowanie dokumentacji. Będzie przygotowywało produkt, który będzie można pokazać klientowi.

Kolejna część to serwis bezpieczeństwa. Zespoły na miejscu będą reagowały i rozwiązywały problemy, zajmą się likwidacją ataków. Ostatnia część to wsparcie dla banków przy wykonywaniu transferów pieniężnych, aby były one wykonywane szybko i bezpiecznie.

Rządowe wsparcie

Zarówno dział wsparcia technicznego jak i centrum bezpieczeństwa rozpoczęły działania w trybie testowym już kilka miesięcy temu. Projekt będzie częściowo finansowany z dotacji rządowej i został sklasyfikowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) jako działalność badawczo – rozwojowa. Dotacja podkreśla potencjał projektu i jego pozytywny wpływ na lokalny rynek pracy.

Technical Center Warsaw to druga na świecie (obok Stanów Zjednoczonych) lokalizacja dla centrum bezpieczeństwa firmy F5 Networks.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.