Nowe miejsca pracy w Biedronce - dla kogo i na jakich warunkach?

W związku z otwarciem nowych sklepów i centrów dystrybucji Biedronka utworzy nowe miejsca pracy dla kilku tysięcy osób. Kto będzie mógł skorzystać z szansy na znalezienie pracy i na jakie warunki może liczyć?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w Biedronce - dla kogo i na jakich warunkach?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

3 mar 2014 23:20


Dziś Biedronka zatrudnia 47 tys. osób, dzięki czemu jest jedną z największych sieci detalicznych w Polsce. Większość z osób jest zatrudniona bezpośrednio w placówkach handlowych i centrach dystrybucyjnych. Jeronimo Martins Polska planuje otworzyć kolejne 300 sklepów i 3 centra dystrybucyjne, a to wiąże się z rekrutacją kolejnych pracowników.

Gdzie powstaną nowe sklepy?

Niestety takie informacje nie są jeszcze dostępne. - Zgodnie z polityką firmy informacje o nowych placówkach naszej sieci udostępniamy najczęściej dopiero po ich uruchomieniu - mówi Anna Papka, starszy menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska.

- Każda lokalizacja naszego sklepu jest wybierana indywidualnie, a przy jej wyborze kierujemy się różnym czynnikami, ale przede wszystkim zapotrzebowaniem na sklepy naszej sieci wśród lokalnej społeczności. Zamierzamy otwierać kolejne sklepy, mając na uwadze potencjał tego regionu - dodaje.

Wiadomo jednak, że już w lutym zostało otworzone jedno centrum dystrybucji w Modlnicy pod Krakowem. Będzie ono obsługiwać aglomerację krakowską.

Nie tylko nowe miejsca pracy

Biedronka szacuje, że otwarcie 300 nowych sklepów i trzech centrów dystrybucyjnych pozwoli na zatrudnienie 5 tys. pracowników. Otwarcie nowego oddziału dystrybucji generuje także liczne miejsca pracy dla pracowników zatrudnionych pośrednio, w firmach obsługujących centrum, m.in. z branży ochroniarskiej, sprzątającej, czy cateringowej.

Rekrutacje są prowadzone także do istniejących placówek. - Stale poszukujemy pracowników na wiele stanowisk, np. kasjer-sprzedawca, kierownik i zastępca kierownika sklepu, kierownik rejonu i okręgu, na stanowiska specjalistyczne i kierownicze w naszych biurach regionalnych czy centrach dystrybucyjnych, a także do różnych działów w centrali firmy - mówi Anna Papka.

- W tym roku planujemy także zatrudnić ok. 1 tys. absolwentów uczelni wyższych na stanowiska menedżerskie w sklepach naszej sieci. 90 proc. menedżerów w Jeronimo Martins Polska objęło stanowiska w wyniku awansów wewnętrznych - twierdzi.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

AG 2014-07-17 01:55:39

Miałam praktykę w Biedronce gdy przejęła Tip'y,stare czasy ale bardzo miło wspominam:-) starałam się o pracę wielokrotnie.Doświadczenie mam,profil handlowy i cóż...wciąż szukam.

Pracownik Biedronki 2014-07-10 21:29:59

widze Wioletto ze malo wiesz...

Wioletta 2014-03-18 10:25:06

Szkoda, że nikt nie podaje ile osób traci pracę z okolicznych sklepów po otwarciu Biedronki oraz gdzie firma Jeronimo płaci podatki. My mamy z tego system niewolniczy i biedę.