Nowe miejsca pracy w bazie Kolei Mazowieckich

0 0

Ok. 30 osób znajdzie zatrudnienie w nowej bazie utrzymania i myjni taboru Kolei Mazowieckich, która ma powstać w Radomiu. Będą tu też wykonywane bieżace naprawy oraz mycie pociągów. Wartość inwestycji to ok. 36 mln zł.

Koleje Mazowieckie podpisały z władzami Radomia umowę ws. dzierżawy należącej do gminy działki, na której ma być wybudowana baza utrzymania taboru wraz z myjnią.

"Staramy się wspierać inwestycje, dzięki której w mieście powstają nowe miejsca pracy" - podkreślił prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Jolanta Maliszewska z biura rzecznika prasowego spółki Koleje Mazowieckie - KM poinformowała, że inwestycja związana jest z planami spółki dotyczącymi powiększenia taboru o kolejne szynobusy.

W radomskiej bazie ma być wykonywana bieżąca obsługa taboru oraz drobne naprawy i mycie pociągów KM.

Projekt przewiduje budowę bazy w Radomiu między dworcem kolejowym a ulicą Domagalskiego (dawny teren Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego). Zgodnie z założeniami budowa hali ma zakończyć się w drugiej połowie 2017 roku.

Spółka Koleje Mazowieckie - KM rozpoczęła działalność w styczniu 2005 r. Koleje Mazowieckie są dziś drugim przewoźnikiem w kraju pod względem liczby przewożonych podróżnych.

Liczba pasażerów w ub. r. wyniosła blisko 63 mln. Spółka obsługuje 15 linii na Mazowszu, uruchamiając w ciągu doby około 800 pociągów. Udział spółki w rynku pasażerskiego transportu kolejowego w kraju wynosi 23 proc. Właścicielem Kolei Mazowieckich jest samorząd województwa mazowieckiego.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.