Nowe miejsca pracy w bazie Kolei Mazowieckich

Ok. 30 osób znajdzie zatrudnienie w nowej bazie utrzymania i myjni taboru Kolei Mazowieckich, która ma powstać w Radomiu. Będą tu też wykonywane bieżace naprawy oraz mycie pociągów. Wartość inwestycji to ok. 36 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w bazie Kolei Mazowieckich

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 cze 2014 16:28


Koleje Mazowieckie podpisały z władzami Radomia umowę ws. dzierżawy należącej do gminy działki, na której ma być wybudowana baza utrzymania taboru wraz z myjnią.

"Staramy się wspierać inwestycje, dzięki której w mieście powstają nowe miejsca pracy" - podkreślił prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Jolanta Maliszewska z biura rzecznika prasowego spółki Koleje Mazowieckie - KM poinformowała, że inwestycja związana jest z planami spółki dotyczącymi powiększenia taboru o kolejne szynobusy.

W radomskiej bazie ma być wykonywana bieżąca obsługa taboru oraz drobne naprawy i mycie pociągów KM.

Projekt przewiduje budowę bazy w Radomiu między dworcem kolejowym a ulicą Domagalskiego (dawny teren Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego). Zgodnie z założeniami budowa hali ma zakończyć się w drugiej połowie 2017 roku.

Spółka Koleje Mazowieckie - KM rozpoczęła działalność w styczniu 2005 r. Koleje Mazowieckie są dziś drugim przewoźnikiem w kraju pod względem liczby przewożonych podróżnych.

Liczba pasażerów w ub. r. wyniosła blisko 63 mln. Spółka obsługuje 15 linii na Mazowszu, uruchamiając w ciągu doby około 800 pociągów. Udział spółki w rynku pasażerskiego transportu kolejowego w kraju wynosi 23 proc. Właścicielem Kolei Mazowieckich jest samorząd województwa mazowieckiego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.