Nowe inwestycje to nowe miejsca pracy

- Katowice są miastem, które nadal intensywnie się rozwija i zmienia. Nowe inwestycje nie tylko wpływają na pozytywny wizerunek ośrodka, ale przede wszystkim pozwalają na tworzenie miejsc pracy - mówi Piotr Uszok, prezydent Katowic.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe inwestycje to nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

2 gru 2013 9:21


W którym segmencie rynku nieruchomości komercyjnych w Katowicach dzieje się najwięcej?

Piotr Uszok, prezydent Katowic: Katowice są miastem, które nadal intensywnie się rozwija i zmienia. Nowe inwestycje nie tylko wpływają na pozytywny wizerunek ośrodka, ale przede wszystkim pozwalają na tworzenie miejsc pracy. Za przykład mogą posłużyć inicjatywy firm: Echo Investment, Skanska, Euro-Centrum, Górnośląskiego Parku Przemysłowego czy LC Corp.

Czytaj też: Lekarstwo na konkurencję w walce o inwestorów BPO

Nie mniej ważne są decyzje o budowie kolejnych mieszkań, obiektów handlowych czy miejsc kultury i rozrywki.

Poza wymienionymi obiektami biurowymi, zauważalne jest ożywienie w sektorze budownictwa mieszkalnego.

Nie sposób nie wspomnieć o oddanej do użytku Galerii Katowickiej, czy będącym w trakcie budowy Supersamie przy ul. Skargi. Największe ożywienie widać jednak na rynku inwestycji biurowych i mieszkalnych, które dominują wśród realizowanych projektów.

Większość deweloperów za największych hamulec w realizacji inwestycji uznaje brak planów zagospodarowania przestrzennego lub ich złe zapisy. Jak to wygląda w Katowicach?

Na podstawie moich doświadczeń i współpracy z prywatnymi inwestorami muszę stwierdzić, że plany zagospodarowania przestrzennego nie są lekiem na całe zło. Plan miejscowy w jednoznaczny sposób reguluje możliwości zainwestowania na objętym nim obszarze. Wielokrotnie jednak sami inwestorzy w procesie prac projektowych zmieniają koncepcję, co wymaga ponownego przystępowania do zmiany w uchwalonych już planach.

Gdzie widzi Pan największe pole do współpracy z inwestorami - jak wygląda oferta miasta dla spółek działających w branży nieruchomości komercyjnych?

Taka współpraca, choć wymaga wielkiego zaangażowania, jest konieczna. Miasto odnosi sukces wówczas, gdy inwestor zdecyduje się na budowę kolejnego biurowca, znajdując jednocześnie najemców na nową powierzchnię. Naszą rolę postrzegamy zatem jako podmiot, który przekonuje do rozpoczęcia inwestycji, ale także aktywnie włącza się w pozyskiwanie klientów na nowe powierzchnie biurowe. Działania te przynoszą efekty, dzięki czemu możemy obserwować, jak kolejne biurowce „wyrastają z ziemi".

Miasto poszukuje nabywców na konkretne działki pod konkretne przeznaczenie. Naszą ofertę inwestycyjną można znaleźć na stronie www.invest.katowice.eu

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.