Nowe hale - nowe miejsca pracy w Kielcach

Umowę na budowę trzech hal produkcyjnych Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT) podpisano w czwartek w Kielcach. Wartość inwestycji o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m kw. przekroczy 32 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe hale - nowe miejsca pracy w Kielcach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 maj 2014 15:41


Jak poinformował dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz, hale będą miały przeznaczenie przemysłowe i technologiczne. W jednej z nich powstanie centrum kompetencji w zakresie obrabiarek maszyn sterowanych numerycznie CNC (z ang. Computerized Numerical Control - komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych).

Choć hale mają być gotowe na koniec maja 2015 roku, już teraz oferta KPT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców. Powstaną one przy ul. Olszewskiego, w północno-wschodniej części miasta, na terenach wchodzących w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".

"To oznacza, że firmy, które od nas te hale wynajmą, będą funkcjonowały w tej strefie i z tego tytułu będą korzystały z przywilejów podatkowych" - wyjaśnił Mazurkiewicz.

Do końca czerwca br. KPT planuje zakończyć tzw. proces zasiedlania, czyli podpisać wstępne umowy z potencjalnymi najemcami. Park zobowiąże się w nich do pierwszeństwa tych firm. Z drugiej strony najemcy zadeklarują nakłady inwestycyjne, jakie planują ponieść w mieście oraz liczbę miejsc pracy, które zostaną tu utworzone.

KPT liczy, że docelowo w nowych halach będzie działało od trzech do czterech firm. "Dzisiaj mogę powiedzieć, że wszystkie firmy, które są zainteresowane naszą lokalizacją, reprezentują branżę technologiczną i jest to kapitał obcy" - powiedział Mazurkiewicz.

 Inwestycja zostanie przeprowadzona ze wsparciem unijnym z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Na mocy podpisanej w czwartek umowy hale wybuduje firma Anna-Bud.

Kielecki Park Technologiczny powstał w kwietniu 2008 roku. Działa tam ok. 90 start-upów. Swoją działalność prowadzą tam również podmioty zagraniczne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.