Nowe centrum UPS zatrudni ponad 200 osób

W Dobrej k. Strykowa (Łódzkie) powstało centrum przeładunkowe UPS. Oznacza to istotny spadek bezrobocia i szansę na przyciągnięcie nowych inwestycji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe centrum UPS zatrudni ponad 200 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JK

2 wrz 2015 13:52


- Budowa centrum to kolejny wymiar dobrego umiędzynarodowiania polskiej gospodarki, które na początku miało przynieść do naszego kraju wiedzę o świecie, nową technikę i technologię oraz środki na rozwój, a obecnie przekłada się na wielką falę innowacyjności polegającą nie tylko na modernizacji techniki i technologii, ale na zmniejszaniu kosztów obsługiwania biznesowego przedsiębiorców - powiedział wicepremier Janusz Piechociński, który brał udział w otwarciu centrum.

Podczas wizyty w nowym centrum UPS Piechociński zwrócił uwagę na miejsce, w którym zlokalizowano inwestycję. Podkreślił, że okolice Strykowa i Łodzi to już najlepiej skomunikowane ze światem i Europą miejsce w Polsce, co ma wymierne efekty w wielu dziedzinach. 

- To nie tylko świetne tereny inwestycyjne i istotny spadek bezrobocia, to nie tylko wzrost dochodów budżetowych i satysfakcja, że łatwiej znajduje się pracę. To także wielka szansa na przyciąganie inwestycji obok tego drogowo-lotniczo-kolejowego węzła, na który wyrasta aglomeracja łódzka - wyjaśnił Piechociński.

Wykwalifikowana siła robocza

- Polska jest usytuowana w samym sercu Europy, a dzięki wspierającej inwestycje polityce rządu i wysoko wykwalifikowanej sile roboczej od jakiegoś czasu jest hubem dla wielu firm europejskich i globalnych. My też chcemy to wykorzystać - powiedziała Cindy Miller, prezes UPS na Europę.

Nowe centrum przeładunkowe UPS w Dobrej k. Strykowa ma powierzchnię 12,8 tys. m kw. i jest przystosowane do sortowania do 15 tys. przesyłek na godzinę. Znajduje się tu m.in. 70 stanowisk załadunkowych i rozładunkowych dla ciężarówek oraz 125 miejsc parkingowych i postojowych dla pojazdów dostawczych. Realizacja inwestycji kosztowała przeszło 20 mln dolarów, a zatrudnienie w nowym centrum ma znaleźć ponad 200 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.