Nowe centrum UPS zatrudni ponad 200 osób

0 0
Nowe centrum UPS zatrudni ponad 200 osób
Nowe centrum przeładunkowe w Dobrej k. Strykowa to największa inwestycja UPS w Polsce. /Fot. Skanska

W Dobrej k. Strykowa (Łódzkie) powstało centrum przeładunkowe UPS. Oznacza to istotny spadek bezrobocia i szansę na przyciągnięcie nowych inwestycji.

- Budowa centrum to kolejny wymiar dobrego umiędzynarodowiania polskiej gospodarki, które na początku miało przynieść do naszego kraju wiedzę o świecie, nową technikę i technologię oraz środki na rozwój, a obecnie przekłada się na wielką falę innowacyjności polegającą nie tylko na modernizacji techniki i technologii, ale na zmniejszaniu kosztów obsługiwania biznesowego przedsiębiorców - powiedział wicepremier Janusz Piechociński, który brał udział w otwarciu centrum.

Podczas wizyty w nowym centrum UPS Piechociński zwrócił uwagę na miejsce, w którym zlokalizowano inwestycję. Podkreślił, że okolice Strykowa i Łodzi to już najlepiej skomunikowane ze światem i Europą miejsce w Polsce, co ma wymierne efekty w wielu dziedzinach. 

- To nie tylko świetne tereny inwestycyjne i istotny spadek bezrobocia, to nie tylko wzrost dochodów budżetowych i satysfakcja, że łatwiej znajduje się pracę. To także wielka szansa na przyciąganie inwestycji obok tego drogowo-lotniczo-kolejowego węzła, na który wyrasta aglomeracja łódzka - wyjaśnił Piechociński.

Wykwalifikowana siła robocza

- Polska jest usytuowana w samym sercu Europy, a dzięki wspierającej inwestycje polityce rządu i wysoko wykwalifikowanej sile roboczej od jakiegoś czasu jest hubem dla wielu firm europejskich i globalnych. My też chcemy to wykorzystać - powiedziała Cindy Miller, prezes UPS na Europę.

Nowe centrum przeładunkowe UPS w Dobrej k. Strykowa ma powierzchnię 12,8 tys. m kw. i jest przystosowane do sortowania do 15 tys. przesyłek na godzinę. Znajduje się tu m.in. 70 stanowisk załadunkowych i rozładunkowych dla ciężarówek oraz 125 miejsc parkingowych i postojowych dla pojazdów dostawczych. Realizacja inwestycji kosztowała przeszło 20 mln dolarów, a zatrudnienie w nowym centrum ma znaleźć ponad 200 osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.