Nowe centrum inżynieryjne powstanie we Wrocławiu. To oznacza pracę dla 10 osób

Kamień węgielny pod budowę nowego centrum inżynieryjno-aplikacyjnego firmy Balluff, zajmującej się automatyka przemysłową, wmurowano we Wrocławiu. Wartość inwestycji, która ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy, to ok. 6 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe centrum inżynieryjne powstanie we Wrocławiu. To oznacza pracę dla 10 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 maj 2013 10:12


Jak powiedział we wtorek prezes firmy Paweł Stępień, o budowie nowego centrum w stolicy Dolnego Śląska zdecydowała przede wszystkim korzystne położenie miasta w Europie środkowo-wschodniej, jego dobre skomunikowanie ze Śląskiem i Małopolską oraz duże uprzemysłowienie regionu.

"To dla nas tak istotne, ponieważ prowadzimy działalność nie tylko w Polsce, ale także wspieramy nasze oddziały w innych krajach europejskich oraz w Rosji" - powiedział prezes.

W powstającym budynku o powierzchni blisko 800 m kw., oprócz zaplecza laboratoryjnego i sal szkoleniowych, mieścić się będą również pomieszczenia biurowo-administracyjne. Po jego ukończeniu firma chce zatrudnić ok. dziesięciu nowych pracowników.

"W centrum zamierzamy m.in. przekazywać wiedzę konieczną do sprawniejszego funkcjonowania nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz pracować nad projektami wspomagającymi procesy produkcji i logistyki. Dostarczanie innowacyjnych produktów wymaga odpowiedniej wiedzy inżynierskiej, a także umiejętności zastosowania projektowanych rozwiązań w praktyce" - podkreślił Stępień.

Inwestycja powstaje w pobliżu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz instytutów Politechniki Wrocławskiej, z którymi firma Balluff zamierza ściśle współpracować.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.